Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Pulmicort zawiesina do nebulizacji 50 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Pulmicort zawiesina do nebulizacji 50 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Astma › Krup › Zwężenie górnych dróg oddechowych

0.0
Pulmicort zawiesina do nebulizacji 50 mg/ml
Postać leku: zawiesina do nebulizacji    
Substancja czynna: Budesonidum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci zawiesiny do nebulizacji, zawiera substancję czynną budezonid, należący do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami, które wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne. Stosowany w astmie oskrzelowej, u pacjentów u których konieczne jest długotrwałe podawanie glikokortykosteroidów w celu opanowania procesu zapalnego w układzie oddechowym oraz u chorych na krup - z ostrym zapaleniem krtani, tchawicy i oskrzeli - niezależnie od etiologii wiążącym się z istotnym zwężeniem górnych dróg oddechowych, dusznością lub szczekającym kaszlem i prowadzącym do zaburzeń oddychania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Pulmicort
- jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na budezonid lub którykolwiek z pozostałych składników leku Pulmicort
Należy poinformować lekarza o niepokojących reakcjach, które występowały po zażyciu leku zawierającego budezonid lub którykolwiek składnik leku.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

To działanie niepożądane występuje rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób).
- nagłe wystąpienie świszczącego oddechu po inhalacji leku. To działanie niepożądane występuje rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób)
Inne możliwe działania niepożądane:


Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób)
- Pleśniawki (zakażenia grzybicze) w jamie ustnej. Aby zmniejszyć możliwość ich wystąpienia, należy po zastosowa...

To działanie niepożądane występuje rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób).
- nagłe wystąpienie świszczącego oddechu po inhalacji leku. To działanie niepożądane występuje rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób)
Inne możliwe działania niepożądane:


Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób)
- Pleśniawki (zakażenia grzybicze) w jamie ustnej. Aby zmniejszyć możliwość ich wystąpienia, należy po zastosowaniu leku Pulmicort wypłukać jamę ustną wodą.
- Ból gardła, kaszel i chrypka, bezgłos

Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000 osób)
- Wysypka na twarzy po użyciu maski twarzowej. Można temu zapobiec, przemywając twarz wodą po użyciu maski twarzowej.
- Depresja, niepokój, nerwowość, zmiany zachowania (głównie u dzieci).
- Łatwe powstawanie siniaków.
- Chrypka i bezgłos (u dzieci)
Działania niepożądane, których częstość nie jest znana:
- Zaburzenia snu, lęk, nadmierne pobudzenie, agresja
Stosowanie wziewnych glikokortykosteroidów może wpływać na prawidłowe wytwarzanie hormonów steroidowych w organizmie, szczególnie jeśli stosowane są długotrwale w dużych dawkach. Mogą wystąpić takie objawy, jak: - zaćma (zmętnienie soczewki oka), częstość występowania nie jest znana
- jaskra (podwyższone ciśnienie śródgałkowe), częstość występowania nie jest znana
- spowolnienie wzrostu u dzieci i młodzieży (rzadko)
- wpływ na nadnercza (niewielki gruczoł w pobliżu nerek) (rzadko)
Wystąpienie tych objawów po zastosowaniu wziewnych glikokortykosteroidów jest mniej prawdopodobne niż po glikokortykosteroidach w tabletkach.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość