Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Paralen Extra tabletki powlekane 500 mg + 65 mg

Znajdź informacje na temat leku

Paralen Extra tabletki powlekane 500 mg + 65 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból gardła › Ból głowy › Ból mięśni › Ból zębów › Bóle kości › Bóle menstruacyjne › Gorączka › Grypa › Migrena › Przeziębienie

0.0
Paralen Extra tabletki powlekane 500 mg + 65 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Paracetamolum + Coffeinum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Paralen Extra ma postać tabletek powlekanych. Lek ten ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosuje się go do leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak jak ból głowy, bóle migrenowe czy bóle mięśniowo-stawowe. Lek ten obniża również gorączkę. Dodatek kofeiny wzmacnia działanie przeciwbólowe.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na propacetamol (inny lek przeciwbólowy podawany dożylnie i prekursor paracetamolu).
- Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Najczęściej komentowane

REKLAMA

Na temat