Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Paracetamol Panpharma roztwór do infuzji 10 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Paracetamol Panpharma roztwór do infuzji 10 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból pooperacyjny › Gorączka

0.0
Paracetamol Panpharma roztwĂłr do infuzji 10 mg/ml
Postać leku: roztwór do infuzji    
Substancja czynna: Paracetamolum    
Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym

Lek Paracetamol panpharma ma postać ma postać roztworu do infuzji (czyli popularnie określanych zastrzyków). Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przecigorączkowym. Łagodzi ból o natężeniu słabym do umiarkowanego.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same. Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na propacetamol (inny lek przeciwbólowy podawany dożylnie i prekursor paracetamolu).
- Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów), mogą wystąpić następujące działania niepożądane: złe samopoczucie, spadek ciśnienia tętniczego krwi lub zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi: nieprawidłowo duża aktywność enzymów wątrobowych stwierdzona w badaniach krwi. W przypadku wystąpienia takiego działania należy powiadomić lekarza, gdyż może być konieczne regularne badanie krwi...

W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów), mogą wystąpić następujące działania niepożądane: złe samopoczucie, spadek ciśnienia tętniczego krwi lub zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi: nieprawidłowo duża aktywność enzymów wątrobowych stwierdzona w badaniach krwi. W przypadku wystąpienia takiego działania należy powiadomić lekarza, gdyż może być konieczne regularne badanie krwi.
W bardzo rzadkich przypadkach (u 1 na 10 000 pacjentów), może wystąpić ciężka wysypka skórna lub reakcja alergiczna. Należy niezwłocznie przerwać leczenie i zawiadomić lekarza.
W pojedynczych przypadkach obserwowano inne zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi, które wymagały regularnego badania krwi: nieprawidłowo mała ilość niektórych typów komórek krwi (płytki krwi, białe krwinki), co może prowadzić do krwawienia z nosa lub dziąseł. W przypadku wystąpienia takiego działania należy zawiadomić lekarza.
Donoszono o przypadkach rumienia, zaczerwienienia (głównie twarzy), swędzenia i nieprawidłowo szybkiej czynności serca.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość