Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Paracetamol Aflofarm zawiesina doustna 120 mg/5 ml

Znajdź informacje na temat leku

Paracetamol Aflofarm zawiesina doustna 120 mg/5 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból gardła › Ból głowy › Ból mięśni › Ból zębów › Bóle kości › Bóle menstruacyjne › Gorączka › Grypa › Migrena › Przeziębienie

0.0
Paracetamol Aflofarm zawiesina doustna 120 mg/5 ml
Postać leku: zawiesina doustna    
Substancja czynna: Paracetamolum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Paracetamol Aflofarm ma zawiesiny do stosowania doustnego. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przecigorączkowym. Paracetamol łagodzi ból o natężeniu słabym do umiarkowanego. Lek łagodzi bóle głowy, gardła, migrenowe, bóle zębów, bóle kostne, stawowe i mięśniowe. Stosuje się go ponadto podczas bolesnego miesiączkowania oraz w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na propacetamol (inny lek przeciwbólowy podawany dożylnie i prekursor paracetamolu).
- Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów), mogą wystąpić następujące działania niepożądane: złe samopoczucie, spadek ciśnienia tętniczego krwi lub zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi: nieprawidłowo duża aktywność enzymów wątrobowych stwierdzona w badaniach krwi. W przypadku wystąpienia takiego działania należy powiadomić lekarza, gdyż może być konieczne regularne badanie krwi...

W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów), mogą wystąpić następujące działania niepożądane: złe samopoczucie, spadek ciśnienia tętniczego krwi lub zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi: nieprawidłowo duża aktywność enzymów wątrobowych stwierdzona w badaniach krwi. W przypadku wystąpienia takiego działania należy powiadomić lekarza, gdyż może być konieczne regularne badanie krwi.
W bardzo rzadkich przypadkach (u 1 na 10 000 pacjentów), może wystąpić ciężka wysypka skórna lub reakcja alergiczna. Należy niezwłocznie przerwać leczenie i zawiadomić lekarza.
W pojedynczych przypadkach obserwowano inne zmiany w wynikach badań laboratoryjnych krwi, które wymagały regularnego badania krwi: nieprawidłowo mała ilość niektórych typów komórek krwi (płytki krwi, białe krwinki), co może prowadzić do krwawienia z nosa lub dziąseł. W przypadku wystąpienia takiego działania należy zawiadomić lekarza.
Donoszono o przypadkach rumienia, zaczerwienienia (głównie twarzy), swędzenia i nieprawidłowo szybkiej czynności serca.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość