Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Nosox krople do nosa, roztwór 0.03%

Znajdź informacje na temat leku

Nosox krople do nosa, roztwór 0.03% pokaż opinie (0)

Wskazania: › Nieżyt nosa › Obrzęk błony śluzowej nosa › Zapalenie zatok

0.0
Nosox krople do nosa, roztwĂłr 0.03%
Postać leku: krople do nosa, roztwór    
Substancja czynna: Oxymetazolini hydrochloridum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kropli do nosa, zawiera substancję czynną chlorowodorek oksymetazoliny. Stosowany przy obrzęku błony śluzowej nosa w przeziębieniach, zapaleniu zatok przynosowych, ostrym nieżycie nosa, sezonowym i całorocznym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie lub podawanie zbyt dużych dawek może spowodować nieżyt polekowy nosa.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.