Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Macmiror tabletki powlekane 200 mg

Znajdź informacje na temat leku

Macmiror tabletki powlekane 200 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Amebioza jelitowa › Lamblioza jelitowa › Zakażenia dróg moczowych › Zakażenia pochwy i sromu i wywołane przez: rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis), grzyby z rodzaju Candida spp., bakterie tlenowe i beztlenowe.

0.0
Macmiror tabletki powlekane 200 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Nifuratelum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną nifuratel, syntetyczny związek zwalczający pierwotniaki, bakterie i grzyby powodujące zakażenia pochwy. Jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg moczowych, leczeniu zakażeń pochwy i sromu i wywołanych przez: rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis), grzyby z rodzaju Candida spp. oraz bakterie tlenowe i beztlenowe a także w terapii pełzakowicy (amebiozy) jelitowej i lambliozy (giardiazy) jelitowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Macmiror
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Macmiror należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W czasie leczenia pacjenci nie powinny współżyć seksualnie.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 osób ale rzadziej niż u 1 na 1000 osób): nudności. Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): wymioty, niestrawność, wysypka skórna, pokrzywka.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.