Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Lakcid L proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Znajdź informacje na temat leku

Lakcid L proszek do sporządzania zawiesiny doustnej pokaż opinie (0)

Wskazania: › Leczenie osłonowe przy kuracji antybiotykami › Leczenie wspomagające w biegunkach wirusowych u dzieci, › Zapobieganie tzw. biegunce podróżnych

0.0
Lakcid L proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Postać leku: proszek do sporządzania zawiesiny doustnej    
Substancja czynna: Lactobacillus rhamnosus    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci proszku do sporządzania zawiesiny do podania doustnego. Zawiera bakterie kwasu mlekowego Lactobaciłlus rhamnosus, które normalizują skład mikroflory przewodu pokarmowego zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku leczenia antybiotykami. Szczepy te mogą przeżyć w soku żołądkowym í są oporne na działanie soli kwasów żółciowych co pozwala im dostać się do dalszy części przewodu pokarmowego. Są one też w nadturalny sposób odporne na większość antybiotyków stosowanych klinicznie (m.in. na kotrimoksazol, metronidazol, wankomycynę). Stosuje się je w przypadku zapalenia jelit (poantybiotykowego), stanów zapalnych okrężnicy, w zapobieganiu tzw. biegunce podróżnych oraz jako osłonę w antybiotykoterapii.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwosci na laktozę i białko mleka krowiego

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.