Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Lactecon Abbott roztwór doustny 3 335 g/5ml

Znajdź informacje na temat leku

Lactecon Abbott roztwór doustny 3 335 g/5ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Encefalopatia wątrobowa › Zaparcia

0.0
Lactecon Abbott roztwĂłr doustny 3 335 g/5ml
Postać leku: roztwór doustny    
Substancja czynna: Lactulosum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat w postaci roztworu doustnego, zawiera substancję czynną laktulozę, substancję czynną o działaniu działanie przeczyszczającym. Lek powoduje zwiększenie objętości treści okrężnicy, stymuluje perystaltykę jelit i normalizuje konsystencję stolca, co powoduje zakończenie problemów z zaparciami.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:

- u pacjentów z galaktozemią,

- u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na dowolny ze składników preparatu,

- u pacjentów z organicznymi chorobami zapalnymi jelit (wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy, choroba Crohna), niedrożnością przewodu pokarmowego, perforacją przewodu pokarmowego lub ryzykiem takiej perforacji, przebiegającymi z bólem i objawami brzu...

Kiedy nie stosować leku:

- u pacjentów z galaktozemią,

- u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na dowolny ze składników preparatu,

- u pacjentów z organicznymi chorobami zapalnymi jelit (wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy, choroba Crohna), niedrożnością przewodu pokarmowego, perforacją przewodu pokarmowego lub ryzykiem takiej perforacji, przebiegającymi z bólem i objawami brzusznymi o nieustalonej przyczynie.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Przez pierwsze dni przyjmowania mogą pojawić się wzdęcia, które ustępują po kilku dniach.
W przypadku zastosowania większych niż zalecane dawek mogą pojawić się ból brzucha i biegunka. Trzeba wówczas zmniejszyć dawkę.

Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek (tylko w leczeniu encefalopatii wrotno- układowej) mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej związane z wystąpieniem biegunki.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.