Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Lacidofil kapsułki 2 mld CFU

Znajdź informacje na temat leku

Lacidofil kapsułki 2 mld CFU pokaż opinie (0)

Wskazania: › Leczenie osłonowe przy kuracji antybiotykami › Stany zapalne okrężnicy › Zapobieganie tzw. biegunce podróżnych

0.0
Lacidofil kapsułki 2 mld CFU
Postać leku: kapsułki    
Substancja czynna: Lactobacillus rhamnosus + Lactobacillus helveticus    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kapsułek, zawiera bakterie kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus, ze szczepów opornych na najczęściej stosowane antybiotyki. Jego działanie polega na przywracaniu naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, gdy doszło do jej zniszczenia lub zahamowaniarozwoju przez inne bakterie. Dzieje się tak na przykład podczas biegunki bakteryjnej lub po wyjałowieniu przewodu pokarmowego w wyniku przyjmowania silnych antybiotyków lub innych leków antybakteryjnych. Preparat poprawia pracę jelit i ułatwia wypróżnianie.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.