Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Kłącze Perzu zioła do zaparzania

Znajdź informacje na temat leku

Kłącze Perzu zioła do zaparzania pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroby nerek › Choroby wątroby › Działanie wspomagające w następujacych schorzeniach: › Nadciśnienie › Otyłość › Trądzik

0.0
Kłącze Perzu zioła do zaparzania
Postać leku: zioła do zaparzania    
Substancja czynna: Agropyri rhizoma    
Lek dostępny bez recepty

Preparat ziołowy. Perz ma właściwości lecznicze, między innymi moczopędne. Stosuje się go w nieżytach nerek, przy występowaniu obrzęków, w kamicy nerkowej oraz przy łagodzeniu nadciśnienia. Używany jest również przy dolegliwościach wątroby związanych z niedostatecznym wydzielaniem żółci i kiedy występuje nieprawidlłowa przemiana materii. Wspomaga leczenie trądziku, reguluje wypróżnienia i jest stosowany przy otyłości.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nie stosować jeśli występuje niedrożność dróg moczowych.
- Nie stosować wymuszonej diurezy jeśli wystąpią obrzęki spowodowane niewydolnością serca lub nerek.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.