Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Karbagen tabletki powlekane 600 mg

Znajdź informacje na temat leku

Karbagen tabletki powlekane 600 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Padaczka

0.0
Karbagen tabletki powlekane 600 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Oxcarbazepinum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek powlekanych. Substancja czynna - okskarbazepina zalicza się do grupy leków przeciwdrgawkowych. Lek stosuje się w terapii padaczki, do zwalczania napadów drgawkowych u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Stosowany jako jedyny lub łącznie z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Leku nie należy stosować, jeżeli u pacjenta występuje uczulenie . Lekarz będzie przeprowadzał regularne pomiary masy ciała pacjenta w celu sprawdzenia, czy nie dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. w razie zaburzeń rytmu serca. w razie stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych
- w razie planowania zajścia w ciążę

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Należy powiadomić lekarza prowadzącego lub udać się natychmiast do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego w razie wystąpienia któregokolwiek z poniższych działań niepożądanych:
- Nasilona reakcja skórna, jak:
o nasilona reakcja nadwrażliwości z (wysoką) gorączką, czerwonymi plamami na skórze, bolesność stawów i (lub) zapalenie oczu.
o nasilona ostra reakcja nadwrażliwości z gorączką i pę...

Należy powiadomić lekarza prowadzącego lub udać się natychmiast do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego w razie wystąpienia któregokolwiek z poniższych działań niepożądanych:
- Nasilona reakcja skórna, jak:
o nasilona reakcja nadwrażliwości z (wysoką) gorączką, czerwonymi plamami na skórze, bolesność stawów i (lub) zapalenie oczu.
o nasilona ostra reakcja nadwrażliwości z gorączką i pęcherzami/łuszczeniem się skóry. czerwone (wilgotne) nieregularne plamy.
Działanie to jest bardzo rzadkie i występuje u mniej niż 1 na 10000 pacjentów, jednak może wymagać interwencji lekarskiej. Jeśli powyższe reakcje skórne wystąpią w trakcie stosowania okskarbazepiny, nie wolno stosować leku. Lekarz może zdecydować o zaprzestaniu leczenia okskarbazepiną.
- objawy zapalenia wątroby (zażółcenie skóry i białkówek oczu).
Działanie to jest bardzo rzadkie i występuje u mniej niż 1 na 10000 pacjentów, jednak może wymagać kontroli czynności wątroby.
- Obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu lub pokrzywka z trudnościami w oddychaniu.
Działanie to jest bardzo rzadkie i występuje u mniej niż 1 na 10000 pacjentów.

Należy możliwie jak najszybciej powiadomić lekarza prowadzącego w razie wystąpienia któregokolwiek z poniższych działań niepożądanych:
- nieregularne bicie serca.
Działanie to jest bardzo rzadkie i występuje u mniej niż 1 na 10000 pacjentów, jednak może wymagać interwencji lekarskiej.
- uczucie dezorientacji, zmniejszonej świadomości, niewyraźnego widzenia lub nasilenia drgawek (są to objawy małego stężenia sodu we krwi).
Działanie to jest bardzo rzadkie i występuje u mniej niż 1 na 10000 pacjentów.

Inne działania niepożądane:
Bardzo częste działania niepożądane (obserwowane u więcej niż 1 na 10 pacjentów) obejmują: uczucie oszołomienia, zmęczenia lub senności, podwójne widzenie, złe samopoczucie i bóle głowy.

Częste działania niepożądane (obserwowane u mniej niż 1 na 10, lecz więcej niż u 1 na 100 pacjentów) obejmują:
małe stężenie sodu (soli) we krwi, uczucie dezorientacji, depresję, pobudzenie oraz inne zmiany nastroju, niekontrolowane ruchy gałek ocznych oraz inne zaburzenia wzroku, utratę koordynacji ruchowej, trudności w koncentracji, zaniki pamięci, zawroty głowy, biegunkę lub zaparcie, ból żołądka, wysypki skórne, trądzik, wypadanie włosów oraz uczucie osłabienia.

Niezbyt częste działania niepożądane (obserwowane u mniej niż 1 na 100, lecz więcej niż u 1 na 1000 pacjentów) obejmują: świąd skóry oraz zmiany we krwi takie jak mała liczba czerwonych i białych krwinek oraz zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (obserwowane u mniej niż 1 na 10000 pacjentów) obejmują:
zmiany we krwi takie jak zmniejszenie liczby płytek krwi, które pomagają w krzepnięciu krwi, zapalenie trzustki oraz zmiany w układzie immunologicznym, które mogą wywoływać ból stawów, gorączkę i zmiany czynności wątroby oraz nerek.

Istnieją dla leków przeciwpadaczkowych udokumentowane zapisy dotyczące zachowań samobójczych, niedoczynności tarczycy i nadciśnienia tętniczego (wysokie ciśnienie tętnicze).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Karbagen tabletki powlekane 600 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku