Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Jonosteril Basic z glukozą roztwór do infuzji

Znajdź informacje na temat leku

Jonosteril Basic z glukozą roztwór do infuzji pokaż opinie (0)

Wskazania: › Nadmierna utrata sodu › Odwodnienie › Rozcieńczanie elektrolitów i niektórych leków

0.0
Jonosteril Basic z glukozą roztwór do infuzji
Postać leku: roztwór do infuzji    
Substancja czynna: Produkt złożony    
Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym

Lek w postaci roztworu do infuzji, stosowany do wyrównywania niedoboru płynów i elektrolitów z równoczesną niewielką dostawą węglowodanów. Nadaje się w szczególny sposób do infuzji w leczeniu pooperacyjnym i po urazach, kiedy dodatkowo niezbędne jest stosowanie leków bogatych w sód (np. antybiotyki). Może także służyć do rozcieńczania wykazujących zgodność koncentratów elektrolitów i leków, oraz jako płyn częściowo pokrywający zapotrzebowanie energetyczne.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same. Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym.

Przeciwskazania

- przewodnienie (hiperhydratacja),
- odwodnienie hipotoniczne,
- hiperkaliemia.
Przeciwwskazania względne:
- hiperglikemia zależna od niedoboru insuliny i wymagająca stosowania ponad 6 jednostek insuliny na godzinę,
- hiponatremia,
- niewydolność nerek.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Działania niepożądane, które mogą być związane ze składnikami roztworu lub techniką podawania: gorączka, zakażenia w miejscu podania, zakrzepica żył lub zapalenia żył rozprzestrzeniające się z miejsca wkłucia, wynaczynienie i hiperwolemia.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.