Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Intractum Hippocastani PhytoPharm płyn doustny 2 34 g/2 5 ml

Znajdź informacje na temat leku

Intractum Hippocastani PhytoPharm płyn doustny 2 34 g/2 5 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Kurcze łydek › Niewydolność żylna › Obrzęki podudzi › Uczucie ciężkości nóg

0.0
Intractum Hippocastani PhytoPharm płyn doustny 2 34 g/2 5 ml
Postać leku: płyn doustny    
Substancja czynna: Hippocastani intractum    
Lek dostępny bez recepty

Roślinny preparat leczniczy w postaci płynu doustnego, zawiera substancję czynną etanolowy wyciąg ze świeżego, niedojrzałego owocu kasztanowca. Stosowany tradycyjnie w leczeniu objawów niewydolności żylnej, przeciwdziałania obrzękom podudzi, stanom zapalnym i bolesności żylaków. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Bardzo często (1/10 pacjentów)
Często (1/100)
Niezbyt często (1/1000)
Rzadko (1/10 000)
Bardzo rzadko (1/10 000 w tym pojedyncze przypadki)

Przy stosowaniu wewnętrznym w rzadkich przypadkach może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne mogą wystąpić rzadko.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.