Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Galvenox kapsułki twarde 500 mg

Znajdź informacje na temat leku

Galvenox kapsułki twarde 500 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Hemoroidy › Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych › Retinopatia cukrzycowa › Zakrzepowe zapalenie powierzchownych żył kończyn dolnych

0.0
Galvenox kapsułki twarde 500 mg
Postać leku: kapsułki twarde    
Substancja czynna: Calcii dobesilas    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci kapsułek twardych, zawiera substancję czynną wapnia dobezylan, zmniejszającą przepuszczalność ścian naczyń włosowatych. Powoduje on zmniejszenie wysięku, poprawia elastyczność i napięcie ścian żył, obniża lepkość krwi poprzez zmianę składu białek i zmniejsza agregację płytek krwi, poprawia mikrokrążenie, zapobiega tworzeniu się zastoju krwi w naczyniach żylnych i tworzeniu się zakrzepów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli występowała lub występuje nadwrażliwość na wapnia dobezylan, a także jakąkolwiek substancję pomocniczą.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób, ale u więcej niż I. na 10 000 osób) występuje: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty; reakcje skórne; bóle stawów; bóle i zawroty głowy; gorączka.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) obserwowano zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą objawiającą się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu ...

Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób, ale u więcej niż I. na 10 000 osób) występuje: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty; reakcje skórne; bóle stawów; bóle i zawroty głowy; gorączka.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) obserwowano zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą objawiającą się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych. W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.
Odnotowano przypadki reakcji alergicznych miejscowych (wysypki) i uogólnionych (pokrzywka).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość