Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Folik tabletki 4 mg

Znajdź informacje na temat leku

Folik tabletki 4 mg pokaż opinie (1)

Wskazania: › Niedobory kwasu foliowego › Zmniejszanie ryzyka występowania wad wrodzonych cewy nerwowej

0.0
Folik tabletki 4 mg
Postać leku: tabletki Skuteczność: 0.0
Substancja czynna: Acidum folicum Cena: 5.0
Lek dostępny bez recepty

Folik ma postać tabletek. Kwas foliowy, substancja czynna leku Folik, który jest witaminą z grupy B. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Przyjmowanie kwasu foliowego ogranicza ryzyko występowania u potomstwa wrodzonych wad układu nerwowego, do których należy rozszczep kręgosłupa oraz inne defekty ośrodkowego układu nerwowego powstające w wyniku zaburzenia procesu tworzenia się cewy nerwowej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Folik

Jeśli pacjent ma uczulenie na kwas foliowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
. Reakcja alergiczna może się objawiać wysypką, swędzeniem, spuchnięciem twarzy, warg, języka lub dusznością (w przypadku wystąpienia takich objawów, należy skontaktować się z lekarzem).

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Folik jest lekiem dobrze tolerowanym. Rzadko wywołuje działania niepożądane i zazwyczaj mają one łagodny przebieg. Najczęściej występują skórne reakcje alergiczne. Bardzo rzadko może jednak dojść do wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych w postaci obrzęku naczynioruchowego lub skurczu oskrzeli.
Jeśli wymienione poniżej działania niepożądane określone są jako występujące: bardzo często - oznacz...

Folik jest lekiem dobrze tolerowanym. Rzadko wywołuje działania niepożądane i zazwyczaj mają one łagodny przebieg. Najczęściej występują skórne reakcje alergiczne. Bardzo rzadko może jednak dojść do wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych w postaci obrzęku naczynioruchowego lub skurczu oskrzeli.
Jeśli wymienione poniżej działania niepożądane określone są jako występujące: bardzo często - oznacza to, że występują z częstością co najmniej u 1 na 10 pacjentów; często - co najmniej 1 na 100, poniżej 1 na 10 pacjentów; niezbyt często - co najmniej 1 na 1000, poniżej 1 na 100 pacjentów; rzadko - co najmniej 1 na 10 000, poniżej 1 na 1000 pacjentów i bardzo rzadko - poniżej 1 na 10 000 pacjentów, w tym pojedyncze przypadki.

Niezbyt często występują:
skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd) Rzadko występują: gorzki smak w ustach, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka; brak łaknienia, trudności w zasypianiu, senność, nadmierna pobudliwość nerwowa, depresja
Bardzo rzadko występują:
obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Folik tabletki 4 mg 1

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

2.5

2017-10-30 11:24:23 tatianka

polecam, plus za to że jest lekiem a nie suplementem, całą rodziną przyjmujemy kwas foliowy dodatkowo, bo jednak z diety bardzo ciężko go przyswoić

Skuteczność: 0.0 Cena: 5.0

Najczęściej komentowane

REKLAMA

Na temat