Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Fibro Vein 3% roztwór do wstrzykiwań 30 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Fibro Vein 3% roztwór do wstrzykiwań 30 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Pajączki naczyniowe › Żylaki

0.0
Fibro Vein 3% roztwór do wstrzykiwań 30 mg/ml
Postać leku: roztwór do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Natrii tetradecylis sulfas    
Lek dostępny na receptę

Fibro Vein 3 % to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań. Lek zawiera substancję czynną siarczan tetradecylu sodu, substancję podrażniającą wewnętrznej powierzchni żyły, co kończy się zapaleniem i zbliżeniem się do siebie ścian żyły. W efekcie następuje zwłóknienie tkanki bliznowatej. Stosowany w leczeniu żylaków i pajączków naczyniowych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Niektóre osoby nie kwalifikują się do zastosowania leku Fibro Vein. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli:
- pacjent uważa, że może być uczulony na siarczan tetradecylu sodu lub na którykolwiek składnik preparatu (składniki są wymienione na końcu ulotki);
- pacjent nie jest w stanie chodzić;
- pacjentka stosuje doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą;
- pacjent ma znaczną na...

Niektóre osoby nie kwalifikują się do zastosowania leku Fibro Vein. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli:
- pacjent uważa, że może być uczulony na siarczan tetradecylu sodu lub na którykolwiek składnik preparatu (składniki są wymienione na końcu ulotki);
- pacjent nie jest w stanie chodzić;
- pacjentka stosuje doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą;
- pacjent ma znaczną nadwagę;
- u pacjenta występują choroby żył, np. niedomykalność zastawek żył głębokich lub skrzepy, co powoduje powierzchniowe zapalenie lub obrzęk;
- stwierdzono jakiekolwiek zakażenie;
- obecna jest jakakolwiek nieopanowana w dostatecznym stopniu choroba, taka jak cukrzyca.
- pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią - Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza

Preparatu Fibro Vein nie wolno stosować u dzieci.

Przed wykonaniem wstrzyknięcia należy upewnić się, że lekarz został poinformowany, jeśli:
- pacjent choruje na chorobę tętnic (pacjent mógł zostać poinformowany, że cierpi na ciężką miażdżycę tętnic obwodowych lub zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic - choroba Bürgera).
- pacjent jest uczulony na dowolne leki lub pokarmy lub jeśli występuje jakakolwiek choroba o podłożu alergicznym, np. astma.
- pacjentka jest w ciąży lub sądzi, że może być w ciąży, bądź karmi piersią.
- pacjent cierpi na migrenę.
- pacjent otrzymywał wcześniej wstrzyknięcia do żył.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym, które jest niezwykle rzadkie, jest wstrząs anafilaktyczny (skrajna reakcja alergiczna, która może zakończyć się zgonem). Jeśli w trakcie lub po zakończeniu leczenia wystąpi jakikolwiek z niżej wymienionych objawów, należy natychmiast powiadomić lekarza: obrzęk rąk, stóp, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, świszczący oddech lub trudności z oddychaniem, w...

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym, które jest niezwykle rzadkie, jest wstrząs anafilaktyczny (skrajna reakcja alergiczna, która może zakończyć się zgonem). Jeśli w trakcie lub po zakończeniu leczenia wystąpi jakikolwiek z niżej wymienionych objawów, należy natychmiast powiadomić lekarza: obrzęk rąk, stóp, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, świszczący oddech lub trudności z oddychaniem, wysypka skórna (pokrzywka) lub wrażenie, że zaraz nastąpi utrata przytomności.

Inne potencjalne działania niepożądane:
Działania miejscowe: przebarwienie lub odbarwienie skóry. Ból lub pieczenie, uszkodzenie i owrzodzenie tkanek są możliwe w przypadku wykonania wstrzyknięcia poza żyłą. Mrowienie lub zdrętwienie.
Działania uogólnione: istnieją doniesienia o rzadkich przypadkach reakcji alergicznych, takich jak wysypka, złe samopoczucie, astma lub zapadnięcie się naczyń. Zgłaszano również przypadki migreny i przejściowych zaburzeń widzenia.
Wpływ na układ krążenia: powierzchniowe skrzepy krwi powodujące miejscowy stan zapalny. Zakrzepica żył głębokich i zator płucny (skrzep krwi w płucach) są bardzo rzadkie. Przypadkowe wykonanie wstrzyknięcia do tętnicy jest bardzo rzadkie, ale może prowadzić do martwicy poniżej miejsca wstrzyknięcia.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość