Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Fenspogal syrop 2 mg

Znajdź informacje na temat leku

Fenspogal syrop 2 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Zapalenie oskrzeli › Zapalenie płuc

0.0
Fenspogal syrop 2 mg
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Fenspiridi hydrochloridum    
Lek dostępny na receptę

FENSPOGAL ma postać syropu. Lek zawiera substancję czynną chlorowodorek fenspirydu, substancję o właściwościach przeciwzapalnych i rozkurczających oskrzela. Stosowany w zapaleniach dolnych dróg oddechowych (płuc, oskrzeli)

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Fenspogal:
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenspirydu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Fenspogal; - u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):
przyspieszenie akcji serca (tachykardia) ustępujące po zmniejszeniu dawki, rumień, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (ograniczony, niebolesny obrzęk w obrębie kończyn i stawów, niekiedy w obrębie głowy i szyi, mogący powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu), rumień trwały (miejscowe pr...

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):
przyspieszenie akcji serca (tachykardia) ustępujące po zmniejszeniu dawki, rumień, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (ograniczony, niebolesny obrzęk w obrębie kończyn i stawów, niekiedy w obrębie głowy i szyi, mogący powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu), rumień trwały (miejscowe przebarwienia skóry).

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu, senność.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość