Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Farfaron syrop 325 mg/5 ml

Znajdź informacje na temat leku

Farfaron syrop 325 mg/5 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Chrypka › Kaszel

0.0
Farfaron syrop 325 mg/5 ml
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Tussilago farfarae folii extractum spissum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci syropu. Preparat roślinny, działajacy osłaniająco na błony śluzowe. Łagodzi kaszel i chrypkę.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Znana nadwrażliwość na substancję aktywną lub substancje pomocnicze
- Nadwrażliwość na benzoesan sodu i jego pochodne
- Nie stosować u dzieci

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości - pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.