Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Eligard 22,5 mg proszek i rozp. do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych 22 5 mg

Znajdź informacje na temat leku

Eligard 22,5 mg proszek i rozp. do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych 22 5 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Rak prostaty

0.0
Eligard 22,5 mg proszek i rozp. do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych 22 5 mg
Postać leku: proszek i rozp. do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych    
Substancja czynna: Leuprorelinum    
Lek dostępny na receptę

Lek Eligard ma postać proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (zastrzyków). Lek ten jest przeznaczony do stosowania u dorosłych mężczyzn. Eligard hamuje wydzielanie męskiego hormonu testosteronu. Poziom testosteronu wpływa na powstawanie i wzrost raka prostaty. Lek Eligard służy do leczenia raka prostaty.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku ELIGARD
- U kobiet i dzieci.
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną - octan leuproreliny, na jakikolwiek związek działający podobnie do naturalnie występującego hormonu - Gonadotropiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku ELIGARD.
- U pacjenta po operacyjnym usunięciu jąder. ELIGARD nie powoduje dalszego zmniejszenia stężenia testosteronu w surowi...

Kiedy nie stosować leku ELIGARD
- U kobiet i dzieci.
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną - octan leuproreliny, na jakikolwiek związek działający podobnie do naturalnie występującego hormonu - Gonadotropiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku ELIGARD.
- U pacjenta po operacyjnym usunięciu jąder. ELIGARD nie powoduje dalszego zmniejszenia stężenia testosteronu w surowicy u pacjentów płci męskiej.
- Jako jedyny lek, jeśli u pacjenta występują dolegliwości związane z uciskiem na rdzeń kręgowy lub przerzutami do kręgosłupa. W takim przypadku ELIGARD może być stosowany jedynie w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu raka gruczołu krokowego.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Działania niepożądane obserwowane podczas stosowania ELIGARD wynikają przede wszystkim ze specyficznego działania octanu leuproreliny, który zwiększa lub zmniejsza stężenia poszczególnych hormonów. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to uderzenia gorąca.

Miejscowe działania niepożądane

Miejscowe działania niepożądane opisane po wstrzyknięciu leku ELIGARD są takie, jak działania czę...

Działania niepożądane obserwowane podczas stosowania ELIGARD wynikają przede wszystkim ze specyficznego działania octanu leuproreliny, który zwiększa lub zmniejsza stężenia poszczególnych hormonów. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to uderzenia gorąca.

Miejscowe działania niepożądane

Miejscowe działania niepożądane opisane po wstrzyknięciu leku ELIGARD są takie, jak działania często występujące w przypadku podobnych leków wstrzykiwanych podskórnie

Działania niepożądane występujące często (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów)

- Zapalenie nosogardzieli (objawy przeziębienia)
- Nudności, złe samopoczucie, biegunka
- Swędzenie, nocne poty
- Ból stawów
- Nieregularne wizyty w toalecie w celu oddania moczu (również w nocy), trudności w oddawaniu moczu, bolesne oddawanie moczu, zmniejszenie ilości oddawanego moczu - Nadwrażliwość piersi, obrzęk piersi, zanik jąder, ból jąder, bezpłodność
- Dreszcze (epizody wzmożonego drżenia z wysoką gorączką), osłabienie
- Wydłużenie czasu krwawienia, zmiany w wartościach parametrów krwi

Działania niepożądane występujące niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 pacjentów)

- Zakażenia dróg moczowych, miejscowe zakażenia skóry
- Nasilenie objawów cukrzycy
- Niezwykłe sny, depresja, zmniejszenie popędu płciowego
- Zawroty głowy, ból głowy, zaburzenia czucia skórnego, bezsenność, zaburzenia smaku, zaburzenia czucia zapachu
- Nadciśnienie (podwyższone ciśnienie krwi), niedociśnienie (obniżone ciśnienie krwi)
- Skrócenie oddechu
- Zaparcia, suchość w ustach, niestrawność (zaburzone trawienie z uczuciem pełności żołądka, ból żołądka, odbijanie się, nudności, wymioty, uczucie pieczenia w żołądku), wymioty
- Zwiększenie wilgotności skóry, nadmierne pocenie się
- Ból pleców, skurcz mięśni
- Hematuria (obecność krwi w moczu) - Skurcz pęcherza, częstsze niż zwykle wizyty w toalecie w celu oddania moczu, niemożność oddawania moczu
- Powiększenie piersi u mężczyzn, impotencja
- Letarg (senność), ból, gorączka
- Zwiększenie masy ciała

Działania niepożądane występujące rzadko (występują u 1 do 10 na 10000 pacjentów)

- Ruchy mimowolne
- Nagła utrata świadomości, omdlenie
- Wzdęcie z oddawaniem wiatrów, odbijanie się
- Wypadanie włosów, wykwity skórne (krosty na skórze)
- Ból piersi
- Owrzodzenie w miejscu wstrzyknięcia

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (występują u mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów)

- Martwica w miejscu podania

Pozostałe działania niepożądane

Inne działania niepożądane opisane w literaturze jako związane z leczeniem leuproreliną - substancją czynną zawartą w leku ELIGARD to: obrzęki obwodowe (gromadzenie się płynu w tkankach, objawiające się jako opuchnięcie dłoni i stóp), zatorowość płucna (objawiająca się brakiem tchu, trudnością w oddychaniu i bólem w klatce piersiowej), kołatanie serca (odczuwalne bicie serca), zmniejszenie siły mięśni, dreszcze, wysypka, zaburzenia pamięci i zaburzenia widzenia. W przypadku długotrwałego leczenia lekiem ELIGARD można oczekiwać zwiększonej częstości występowania objawów zmniejszenia gęstości kości (osteoporozy). W związku z osteoporozą zwiększa się ryzyko złamań.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Eligard 22,5 mg proszek i rozp. do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych 22 5 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku