Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Echinapur maść 50 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

Echinapur maść 50 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Trudno gojące się rany

0.0
Echinapur maść 50 mg/g
Postać leku: maść    
Substancja czynna: Echinaceae purpureae herbae extractum spissum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Echinapur ma postać maści. Lek ten stosuje się miejscowo na skórę. Lek Echinapur jest stosowany w leczeniu niewielkich, powierzchownych zranień.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Echinapur, jeśli występuje: nadwrażliwość na składniki leku lub na rośliny z rodziny Asteraceae. Maść zawiera bronopol - substancję pomocniczą, która rozpada się samoistnie uwalniając formaldehyd i może powodować wyprysk kontaktowy. W razie stwierdzenia objawów nadwrażliwości należy przerwać stosowanie maści.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Wystąpić mogą reakcje nadwrażliwości (miejscowa wysypka, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk oraz obrzęk naczynioruchowy ust). Częstość występowania ww. zaburzeń jest nieznana.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Opinie o Echinapur maść 50 mg/g

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku