Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Doreta tabletki powlekane 75 mg + 650 mg

Znajdź informacje na temat leku

Doreta tabletki powlekane 75 mg + 650 mg pokaż opinie (1)

Wskazania: › Leczenie bólu

3.0
Doreta tabletki powlekane 75 mg + 650 mg
Postać leku: tabletki powlekane Skuteczność: 3.0
Substancja czynna: Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum Cena: 5.0
Lek dostępny na receptę

Lek Doreta ma postać tabletek powlekanych. Lek ten zawiera dwie substancje aktywne, obie o działaniu przeciwbólowym. Doreta służy do łagodzenia bólu o natężeniu umiarkowanym do dużego.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Doreta:
- jeśli pacjent ma uczulenie ;
- u pacjentów pijących alkohol;
- u pacjentów przyjmujących inne leki mogące powodować senność lub osłabienie uwagi, w tym leki przeciwbólowe zawierające opioidy, takie jak morfina i kodeina;
- u pacjentów przyjmujących obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni inhibitory monoaminooksydazy (MAOIs), np. na depresję;
- u pacjentów...

Kiedy nie stosować leku Doreta:
- jeśli pacjent ma uczulenie ;
- u pacjentów pijących alkohol;
- u pacjentów przyjmujących inne leki mogące powodować senność lub osłabienie uwagi, w tym leki przeciwbólowe zawierające opioidy, takie jak morfina i kodeina;
- u pacjentów przyjmujących obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni inhibitory monoaminooksydazy (MAOIs), np. na depresję;
- u pacjentów z ciężką chorobą wątroby;
- u pacjentów z padaczką, która nie została odpowiednio opanowana za pomocą leków.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądaneBardzo częste działania niepożądane (występują u więcej niż jednego na 10 pacjentów) mogą obejmować:
- nudności,
- zawroty głowy, - senność.
Powyższe dolegliwości są zazwyczaj łagodne i niezbyt dokuczliwe.

Częste działania niepożądane (występują u mniej niż jednego na 10 pacjentów, ale u więcej niż jednego na 100 pacjentów) mogą obejmować:
- wymioty,
- zaburzenia trawienia (zaparcia, w...Bardzo częste działania niepożądane (występują u więcej niż jednego na 10 pacjentów) mogą obejmować:
- nudności,
- zawroty głowy, - senność.
Powyższe dolegliwości są zazwyczaj łagodne i niezbyt dokuczliwe.

Częste działania niepożądane (występują u mniej niż jednego na 10 pacjentów, ale u więcej niż jednego na 100 pacjentów) mogą obejmować:
- wymioty,
- zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, biegunka),
- bóle brzucha, - suchość w jamie ustnej,
- bóle głowy,
- drżenie,
- dezorientacja,
- zaburzenia snu,
- zmiany nastroju (niepokój, nerwowość, euforia - ciągłe uczucie podwyższonego nastroju), - zwiększone pocenie się,
- świąd.

Niezbyt częste działania niepożądane (występują u mniej niż jednego na 100 pacjentów, ale u więcej niż jednego na 1000 pacjentów) mogą obejmować:
- wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu i częstości akcji serca,
- utrudnione lub bolesne oddawanie moczu /obecność białka w moczu,
- odczyny skórne (pokrzywka, wysypki),
- dzwonienie w uszach,
- depresja,
- koszmary senne,
- omamy (słyszenie, widzenie lub odczuwanie rzeczy, które nie istnieją w rzeczywistości), - utrata pamięci, - trudności w połykaniu,
- krew w stolcu,
- dreszcze, - uderzenia gorąca,
- ból w klatce piersiowej,
- mimowolne drganie mięśni,
- uczucie mrowienia i drętwienia,
- duszność,
- podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych.

Rzadkie działania niepożądane (występują u mniej niż jednego na 1000 pacjentów, ale u więcej niż jednego na 10 000 pacjentów) mogą obejmować:
- uzależnienie lekowe,
- drgawki, problemy z koordynacją ruchów,
- niewyraźnie widzenie,
- przemijająca utrata przytomności.

Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują u mniej niż jednego na 10 000 pacjentów) mogą obejmować:
- nadużywanie leku.

Następujące działania niepożądane zgłaszane były przez pacjentów stosujących leki zawierające tylko tramadolu chlorowodorek lub paracetamol. Jeśli jednak wystąpi którekolwiek z tych działań niepożądanych podczas stosowania leku Doreta, należy poinformować o tym lekarza:
- uczucie omdlenia podczas podnoszenia się z pozycji siedzącej lub leżącej, wolne bicie serca, omdlenia, zmiany łaknienia, osłabnie siły mięśniowej, wolniejszy lub płytszy oddech, zmiany nastroju, zmiany aktywności, zmiany w percepcji, pogorszenie astmy.
- w niektórych rzadkich przypadkach wysypka skórna wskazująca na reakcję alergiczną może rozwinąć się w nagły obrzęk twarzy i szyi, problemy w oddychaniu lub spadek ciśnienia tętniczego krwi i omdlenia; jeśli wystąpią takie objawy należy przerwać przyjmowanie tego leku i natychmiast udać się do lekarza. Nie należy ponownie przyjmować tego leku.

W rzadkich przypadkach stosowanie leku w rodzaju tramadolu może wywołać uzależnienie, utrudniające zaprzestanie jego stosowania.
Rzadko u pacjentów przyjmujących przez jakiś okres czasu tramadol może wystąpić złe samopoczucie w przypadku nagłego odstawienia leku. Pacjenci mogą odczuwać pobudzenie, niepokój, nerwowość lub roztrzęsienie, nadmierną aktywność, bezsenność lub zaburzenia żołądkowo- jelitowe. U bardzo niewielkiej liczby pacjentów mogą wystąpić napady paniki, omamy, niezwykłe odczucia jak swędzenie, mrowienie, drętwienie skóry i dzwonie w uszach. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów lub jakikolwiek innych niezwykły objaw, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty tak szybko, jak to jest możliwe.
W wyjątkowych przypadkach badania krwi mogą wykazać pewne zaburzenia, jak np. małą liczbę płytek krwi, która może powodować krwawienie z nosa lub dziąseł.

Stosowanie leku Doreta z lekami rozrzedzającymi krew (np. fenoprokumon, warfaryna) może zwiększać ryzyko krwawienia. Należy natychmiast zgłaszać lekarzowi każde przedłużone lub nieoczekiwane krwawienie.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Doreta tabletki powlekane 75 mg + 650 mg 1

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

4.0

2017-05-26 09:58:39 ilo_nor

Doreta tabletki powlekane 75 mg + 650 mg- Lek ma duzo plusów ale i minusy. Plusy to 1)Niska cena za 60 szt po refundacji cena to ok 8-9 zł 2)Spora skuteczność, Minusy to zbyt duza zawartość paracetamolu -co w przypadku długotrwałego zarzywania tego leku można zniszczyc sobie żołądek i wątrobę. Juz dawka 4 g paracetamolu moga doprowadzić do marskości wątroby, więc lepiej uważać z tym lekiem. Niestety rzaden lekarz nie dostrzega niebezpieczeństwa przyjmowania długotrwale duzych dawek paracetamolu tylko boja się o jakieś wyimagowane skutki uzależniające tramadolu co jest mało prawdopodobne, napewno bardziej niebezpieczne dla wątroby jest przyjmowanie stale dużych dawek paracetamolu niż wydumane przez LR mityczne uzależnenie Tramadolem.

Skuteczność: 3.0 Cena: 5.0

REKLAMA  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X