Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Debecylina proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 1200000 j.m.

Znajdź informacje na temat leku

Debecylina proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 1200000 j.m. pokaż opinie (0)

Wskazania: › Gorączka reumatyczna › Kiła › Kłębuszkowe zapalenie nerek › Zakażenia górnych dróg oddechowych › Zapalenie wsierdzia,

0.0
Debecylina proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 1200000 j.m.
Postać leku: proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Benzathini benzylpenicillinum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci proszku do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań, zawiera substancję czynną benzylopenicylinę benzatynową, wskazaną w leczeniu zakażeń wywołanych przez wrażliwe na nią drobnoustroje. Stosowany w leczniu zakażenia górnych dróg oddechowych wywołanego przez wrażliwe paciorkowce, kiły, zapobieganiu nawrotom ostrych rzutów gorączki reumatycznej, zapaleniu wsierdzia, kłębuszkowemu zapaleniu nerek.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na penicyliny lub inne antybiotyki beta-laktamowe. Nie wstrzykiwać w okolicę nerwu lub naczynia krwionośnego.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.