Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Biodacyna ophthalmicum 0.003 krople do oczu, roztwór 3 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Biodacyna ophthalmicum 0.003 krople do oczu, roztwór 3 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Jęczmień › Zapalenie brzegów powiek i woreczka łzowego › Zapalenie rogówki › Zapalenie spojówek

0.0
Biodacyna ophthalmicum 0.003 krople do oczu, roztwĂłr 3 mg/ml
Postać leku: krople do oczu, roztwór    
Substancja czynna: Amikacinum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci kropli do oczu, zawiera antybiotyk aminoglikozydowy amikacynę, która wykazuje silne działanie bakteriobójcze wobec większości szczepów opornych na inne antybiotyki aminoglikozydowe (gentamycynę, tobramycynę i kanamycynę). Stosowany w leczeniu bakteryjnych zakażeń oka: w zapaleniu spojówki, rogówki, w zapaleniu brzegów powiek i woreczka łzowego, w leczeniu jęczmienia. Preparat podaje się profilaktycznie pacjentom przygotowywanym do operacji na gałce ocznej.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Leku Biodacyna Ophthalmicum 0,3% nie można stosować u pacjentów, u których stwierdzono uczulenie na amikacynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe oraz na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, w szczególności na chlorek benzalkoniowy.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Działania niepożądane występują rzadko. Na ogół nie wymaga to przerwania leczenia. Może wystąpić niespecyficzne zapalenie spojówek, pieczenie, uczucie swędzenia, podrażnienie oraz reakcje nadwrażliwości objawiające się zaczerwienieniem, świądem, obrzękiem powiek.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.