Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach BioTrombina 400 proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego 200 j.m./ml

Znajdź informacje na temat leku

BioTrombina 400 proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego 200 j.m./ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Krawawienia › Krwotoki

0.0
BioTrombina 400 proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego 200 j.m./ml
Postać leku: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego    
Substancja czynna: Thrombinum bovine    
Lek dostępny na receptę

Lek BioTrombina ma postać proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego. Lek ten przyspiesza krzepnięcie krwi. Podaje się go lokalnie w miejscu krwotoku, w celu zahamowania krwotoku. Lek BioTrombina pozwala opanować nawet większe krwawienia. Lek stosuje się najczęściej do hamowania krwawienia w trakcie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Lek BioTrombina 400 hamuje miejscowe, intensywne krwawienia z narządów wewnętrznych (wątroba, nerki, płuca) podczas zabiegów chirurgicznych, z zębodołu po ekstrakcji zęba, z nosa, śluzówki jamy ustnej, po ekstrakcji migdałków, z dróg rodnych podczas zabiegów ginekologicznych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku BioTrombina 400:
jeśli występuje uczulenie na białko bydlęce lub którąkolwiek substancję pomocniczą
jeśli występuje krwawienie jest z dużych naczyń krwionośnych
jeśli rana jest zakażona

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Trombina bydlęca jest białkiem i może powodować wytwarzanie się przeciwciał, które po ponownym podaniu leku mogą być przyczyną reakcji alergicznych i krwawień o różnym nasileniu. Poziom przeciwciał we krwi pacjenta może wzrastać po każdym kolejnym użyciu produktu trombiny bydlęcej. Powstałe przeciwciała w rzadkich przypadkach mogą powodować reakcje alergiczne w tym anafilaktyczne. Może pojawić si...

Trombina bydlęca jest białkiem i może powodować wytwarzanie się przeciwciał, które po ponownym podaniu leku mogą być przyczyną reakcji alergicznych i krwawień o różnym nasileniu. Poziom przeciwciał we krwi pacjenta może wzrastać po każdym kolejnym użyciu produktu trombiny bydlęcej. Powstałe przeciwciała w rzadkich przypadkach mogą powodować reakcje alergiczne w tym anafilaktyczne. Może pojawić się pokrzywka, świąd warg, języka, podniebienia, trudności w oddychaniu związane z obrzękiem jamy ustnej, języka; świszczący oddech; spadek ciśnienia tętniczego, omdlenie, uogólniona pokrzywka, świąd, wymioty.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość