Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Betahistine Polfarmex tabletki 8 mg

Znajdź informacje na temat leku

Betahistine Polfarmex tabletki 8 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroba Meniere'a

0.0
Betahistine Polfarmex tabletki 8 mg
Postać leku: tabletki    
Substancja czynna: Betahistini dihydrochloridum    
Lek dostępny na receptę

Lek Betahistine ma postać tabletek. Betahistine jest lekiem stosowanym w leczeniu objawów choroby Ménire'a, takich jak zawroty głowy, dzwonienie w uszach, utrata słuchu i nudności. Choroba Ménire'a to rzadka choroba wywoływana przez nadmierne gromadzenie się i wzrost ciśnienia płynu w błędniku (części ucha wewnętrznego).

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Betahistine Polfarmex:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynnąlub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- jeśli pacjent ma guz chromochłonny nadnerczy.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania leku Betahistine Polfarmex, często obserwowano łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności i zaburzenia trawienia. Z częstością nieznaną występowały wymioty, bóle żołądka i jelit oraz wzdęcia z oddawaniem wiatrów. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują, gdy lek podawany jest podczas posiłku lub gdy jego dawka ulegnie zmniejszeniu. W bardzo rzadkich przypadkach obs...

Podczas przyjmowania leku Betahistine Polfarmex, często obserwowano łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności i zaburzenia trawienia. Z częstością nieznaną występowały wymioty, bóle żołądka i jelit oraz wzdęcia z oddawaniem wiatrów. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują, gdy lek podawany jest podczas posiłku lub gdy jego dawka ulegnie zmniejszeniu. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano reakcje nadwrażliwości na lek w postaci reakcji skórnych, szczególnie, takich jak: wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Z częstością nieznaną występuje anafilaksja.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Betahistine Polfarmex tabletki 8 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku