Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Bador krople do oczu, roztwór 20 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Bador krople do oczu, roztwór 20 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Jaskra › Nadciśnienie wewnątrzgałkowe

0.0
Bador krople do oczu, roztwĂłr 20 mg/ml
Postać leku: krople do oczu, roztwór    
Substancja czynna: Dorzolamidum    
Lek dostępny na receptę

Lek Bador ma postać kropli do oczu. Lek ten zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Lek Bador stosowany jest w leczeniu jaskry, bardzo groźnej choroby oczu. Nieleczona jaskra może doprowadzić do znacznej albo zupełnej utraty widzenia. Rozwój jaskry przyspiesza duże ciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek Bador jest stosowany w leczeniu jaskry. Lek obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Bador jest lekiem okulistycznym.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Bador:
- jeśli pacjenta ma uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek dorzolamidu lub którykolwiekz pozostałych składników leku Bador
- jeśli występują ciężkie choroby nerek lub zaburzenia nerek lub kiedykolwiek występowały kamienie nerkowe
- jeśli występują stany, w których krew zmienia odczyn na kwaśny z powodu dużego stężenia chlorków (kwasica hiperchloremiczna).

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli wystąpią, może być konieczna pomoc medyczna. Reakcje alergiczne. Jeśli rozwija się reakcja alergiczna, w tym pokrzywka, wysypka skórna, zaczerwienienie oka i jego swędzenie, obrzęk twarzy, ust, języka i (lub) gardła, co może powodować trudności z oddychaniem lub połykaniem, należy przerwać stosowanie leku inatychmiast zwrócić się o pomoc medyczną.Opisywano następujące działania niepożądane ...

Jeśli wystąpią, może być konieczna pomoc medyczna. Reakcje alergiczne. Jeśli rozwija się reakcja alergiczna, w tym pokrzywka, wysypka skórna, zaczerwienienie oka i jego swędzenie, obrzęk twarzy, ust, języka i (lub) gardła, co może powodować trudności z oddychaniem lub połykaniem, należy przerwać stosowanie leku inatychmiast zwrócić się o pomoc medyczną.Opisywano następujące działania niepożądane leku Bador lub jego substancji czynnej.
Bardzo często (częściej niżu 1 pacjenta na 10 leczonych): Pieczenie i kłucie w oku.
Często (u 1 do 10 pacjentów na 100 leczonych): Choroby rogówki z owrzodzeniem i niewyraźne widzenie (punkcikowate zapalenie rogówki),wydzielina w oku i swędzenie (zapalenie spojówek), podrażnienie/zapalenie powiek, niewyraźne widzenie, ból głowy, nudności, gorzki posmak w ustach i zmęczenie.
Niezbyt często (u 1 do 10 pacjentów na 1000 leczonych):Zapalenie tęczówki.
Rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10000 leczonych):Mrowienie i drętwienie dłoni i stóp, przejściowa krótkowzroczność, która powinna ustąpić po zaprzestaniu leczenia, zbieranie się płynu pod siatkówką(odwarstwienia naczyniówki po zabiegach filtracyjnych), ból oka, sklejanie się powiek, małe ciśnienie w oku, obrzęk rogówki (z objawami zaburzenia widzenia), podrażnienie oka, w tym zaczerwienienie, kamica nerkowa, zawroty głowy,krwawienie z nosa, podrażnienie gardła, suchośćw ustach, miejscowa wysypka skórna (kontaktowe zapalenie skóry), reakcje alergiczne, takie jak: wysypka, pokrzywka,świąd, w rzadkich przypadkach obrzęk warg, oka lub jamy ustnej, skrócenie oddechu lub znacznie rzadziej sapanie, poważna wysypka skórna.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość