Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach ACC proszek do sporządzania roztworu 200 mg

Znajdź informacje na temat leku

ACC proszek do sporządzania roztworu 200 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Przezięnienie › Zapalenie oskrzeli

0.0
ACC proszek do sporządzania roztworu 200 mg
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu    
Substancja czynna: Acetylcysteinum    
Lek dostępny bez recepty

Lek ACC jest lekiem stosowanym w przeziębieniach i infekcjach górnych dróg oddechowych. Ma postać łatwego w stosowaniu proszku do sporządzania roztworu podawanego doustnie. ACC rozrzedza wydzielinę pochodzącą z dróg oddechowych, znacznie ułatwiając jej odkszuszanie. Jest dostępny bez recepty. Polecany szczególnie na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia, szczególnie w jesienno-zimowym sezonie grypowym. ACC nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi. Lek może osłabiać działanie niektórych antybiotyków. Lek ACC rozrzedza wydzielinę oskrzelową, ułatwiając w ten sposób jej odksztuszanie. Stosuje się go przy przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli, grypie i infekcjach grypopodobnych atakujących drogi oddechowe.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Leku ACC nie należy stosować:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli (duszność), przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku ACC i skontaktować się z l...

Leku ACC nie należy stosować:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli (duszność), przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku ACC i skontaktować się z lekarzem.
- Jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.
- Jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny (zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).
- Jeśli pacjent ma zmniejszoną zdolność odkrztuszania wydzieliny.
- Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję fruktozy.
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane



Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1000 osób): ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli, obrzękiem naczynioruchowym (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), przyspieszonym biciem serca i obniżonym ciśnieniem tętniczym krwi; szumy uszne; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzu...



Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1000 osób): ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli, obrzękiem naczynioruchowym (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), przyspieszonym biciem serca i obniżonym ciśnieniem tętniczym krwi; szumy uszne; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga i nudności.

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000, ale częściej niż u 1 na 10 000 osób): duszność, skurcz oskrzeli (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową).

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): reakcja anafilaktyczna (rodzaj nagłej reakcji alergicznej), aż do wstrząsu; krwawienie (częściowo związane z reakcją alergiczną), niedokrwistość, krwotok i krwiak osierdzia.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość