Strona głównaZdrowieSposób na impotencję - praca w ogrodzie

Sposób na impotencję - praca w ogrodzie

Okres wiosenno-letni wymaga wiele pracy od tych, którzy chcą zadbać o swój ogród. Teraz panowie powinni mieć dodatkową motywację do wysiłku na działce - taka aktywność istotnie zmniejsza ryzyko impotencji.
Sposób na impotencję - praca w ogrodzie [© Rido - Fotolia.com] Wystarczy trzydzieści minut dziennie pracy w ogrodzie, a ryzyko zmniejsza się o 38 procent.

Uprawianie warzyw i owoców znów jest modne w świecie, ale w Polsce właściwie nie przestało być popularne. I dobrze, bo oznacza ono poprawę samopoczucia. Teraz dodatkową zachętą do dbania o ogród czy działkę powinna być lepsza ochrona zdrowia. Dbanie o uprawy zmniejsza stres, zapewnia zdrowsze, bo samodzielnie wyprodukowane roślin i... pomaga zachować sprawność seksualną.

Korzystne dla zdrowia i samopoczucia jest kopanie, sianie czy pielenie już przez pół godziny dziennie przez pięć dni w tygodniu. Dzieje się tak dlatego, że ryzyko zaburzeń erekcji zmiejsza się dzięki regularnej aktywności fizycznej.

Zaburzenia erekcji można ograncizyć za pomocą niezbyt wymagającej, ale regularnej aktywności fizycznej; wystarczy pozbywać się dzięki ćwiczeniom tysiąca kalorii w tygodniu. A nie jest to trudne do osiągnięcia, już większe zaangażowanie w hobby takie jak ogrodnictwo, pozwala spalić dodatkowo nawet ponad 4 tysiące kalorii tygodniowo i zmniejszyć ryzyko impotencji aż o 52 procent.

Jak wynika z badań z udziałem 674 mężczyzn w wieku 45-60 lat, poza , efekt ochronny przed zaburzeniami erekcji daje: piętnastominutowa jazda na rowerze, paru kilomaterów, wykonywanie prac domowych.

Jeśli chodzi o główne przyczyny zaburzeń erekcji, najczęściej impotencja wynika z czynników fizjologicznych związanych np. z i cukrzycą. W jednej trzeciej przypadków odpowiedzialne są czynniki psychologiczne.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy