Strona głównaZdrowiePóźne obfite posiłki niszczą serca kobiet

Późne obfite posiłki niszczą serca kobiet

Jeśli jadasz kolacje późną porą, a na dodatek te posiłki są obfite, możesz poważnie szkodzić swojemu sercu.
Późne obfite posiłki niszczą serca kobiet [fot. RitaE z Pixabay]
Z badań przeprowadzonych na New York City's Columbia University, w których uczestniczyło ponad sto kobiet, wynika, że panie dostarczające sobie największych ilości kalorii w godzinach wieczornych cechują się wyszym ryzykiem choroby serca.

Choroby sercowo-naczyniowe to wiodąca przyczyna śmierci na całym świecie, są odpowiedzialne za ponad 30 proc. wszystkich zgonów. Powszechne są główne ich czynniki, takie jak nadciśnienie czy , a także palenie papierosów. Styl życia również przekłada się na zagrożenie .

Na początku i końcu badania oceniono stan serca każdej z uczestniczek. Co więcej, również przy starcie, jak i zakończeniu testów zebrano dokładne informacje na temat diety kobiet. Ustalono, że większość pań jadła po 18.00, niemniej te dostarczające sobie największej dawki kalorii właśnie w porach wieczornych odznaczały się gorszym zdrowiem serca. Częsciej dotyczyło ich nadciśnienie, nadmierny , problemy z kontrolą poziomu cukru we krwi.

To kolejne badania, które pokazują, że wieczorne jedzenie nie sprzyja zdrowiu. Wcześniej wykazano, że późne godziny posiłków mają negatywne oddziaływanie na i naszą wagę, a także mogą zaburzać sen.
Dotychczas w zapobieganiu chorobom serca dzieki odpowiedniemu stylowi życia koncentrowano się tym, co i ile jemy - wyjasnia dr Nour Makarem, współautor badań z Columbia University w Nowym Jorku. „Wstępne wyniki wskazują, że jedzenie uwzględniające czas i proporcje kalorii w wieczornych posiłkach może stanowić sposób funckjonowania, który zmniejszy ryzyko chorób serca, dodaje dr Makarem.
Na podstawie:

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Oferty pracy