Strona głównaZdrowieKaraluchy powodują problemy z oddychaniem

Karaluchy powodują problemy z oddychaniem

Obecność karaluchów to duży kłopot, a teraz okazuje się, że oznaczają nie tylko problemy z higieną, ale i oddychaniem.
Karaluchy powodują problemy z oddychaniem [© Prot - Fotolia.com] nie tylko mają związek z brudem, ale odkryto, że mogą też sprzyjać problemom z oddychaniem.

Owady te przenoszą odpadki, które mogą mieć szkodliwy wpływ na osoby podatne na i .

Objawy astmy obejmują nawracające uciski w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel. Są wywoływane przez takie bodźce, jak alergeny, zimne powietrze, dym. W ramach astmy mamy do czynienia przede wszystkim z przewlekłym zapaleniem dróg oddechowych oraz epizodycznym uciskiem w klatce piersiowej, tj. skurczem oskrzeli.

Osoby zmagające się symptomami alergii są bardziej podatne na astmę, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia, które dostają się do ich dróg oddechowych, powodują reakcję alergiczną, wywołując objawy astmy.

Pozostałości po karaluchach mogą być łatwo wdychane i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej w płucach. Jak podaje American College of Allergy, Asthma and Immunology, ślina, odchody i inne części karaluchów mogą mieć taki sam wpływ na chorych na astmę jako .

Eksperci mówią, że aby uchronić się przed obecnością karaluchów w domu, trzeba dbać o czystość - szczególnie w takich miejscach jak obszar za lodówką i kuchenką. Poza tym, nie należy gromadzić gazet czy innych rzeczy, na których łatwo utrzmuje się kurz. Co więcej, trzeba na bieżąco wyrzucać śmieci i wietrzyć oraz czyścić z kurzu szafę oraz garderobę.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X