Strona głównaZdrowieImbir łagodzi ból mięśni

Imbir łagodzi ból mięśni

Od wieków korzeń imbiru stosowany był jako naturalny środek na różne dolegliwości, takie jak przeziębienia i rozstrój żołądka. Teraz naukowcy z University of Georgia odkryli, że dołączenie imbiru do codziennej diety zmniejsza ból mięśni wywołany ćwiczeniami.
Imbir łagodzi ból mięśni [fot. Joseph Mucira from Pixabay]
W badaniach oceniano wpływ spożywania surowego i poddanego obróbce cieplnej na ból mięśni. Uczestnicy przez 11 kolejnych dni zażywali kapsułki zawierające dwa gramy surowego lub podgrzanego imbiru, bądź placebo. Po kilku dniach od rozpoczęcia dnia wykonali ćwiczenia z dużym obciążeniem, aby wywołać umiarkowany uraz ramienia. Czynność ramienia, stan zapalny, ból oraz czynniki biochemiczne związane z bólem mierzono przed i przez trzy dni po wysiłku.

Codzienna suplementacja imbirem zmniejszyła wywołany wysiłkiem fizycznym o 25 procent, przy czym podgrzewanie suplementu nie miało tu znaczenia.
Ekonomiczne i osobiste koszty bólu są niezwykle wysokie. Ból mięśni jest ogólnie jednym z najczęstszych rodzajów bólu, a ten wywołany wysiłkiem fizycznym stanowi szczególnie powszechny rodzaj związanych ze sportem i rekreacją. Wszystko, co może złagodzić taki ból, jest bardzo oczekiwane przez wiele osób, które go doświadczają - mówi prof. Patrick O'Connor, współautor badań.
Wyniki badań są dostępne w „The Journal of Pain".

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy