Strona głównaZdrowieBotoks nie tylko na zmarszczki: sprawdź, jakie ma zastosowanie

Botoks nie tylko na zmarszczki: sprawdź, jakie ma zastosowanie

Botoks to preparat znany jako skuteczny sposób na zmarszczki, ma jednak szersze zastosowanie - może m. in. skutecznie leczyć następstwa porażenia Bella i innych poważnych problemów z nerwami twarzowymi, a także pomóc przy nadmiernym poceniu się, czy bólu mięśni.
Botoks nie tylko na zmarszczki: sprawdź, jakie ma zastosowanie [Fot. REDPIXEL - Fotolia.com]
Porażenie Bella to paraliż wynikający z uszkodzenia nerwu twarzowego, który kontroluje mięśnie po jednej stronie twarzy. Lekarze z Loyola University Medical Center wskazują, że stosują leczenie botoksem zaburzeń nerwu twarzowego, które zdarzają się po porażeniu Bella i obejmują niepożądane ruchy twarzy znane jako synkineza.

Zastrzyki z botoksu osłabiają lub paraliżują określone mięśnie lub tymczasowo blokują komunikację nerwu z .

Synkineza twarzy to mimowolny ruch jednego zespołu mięśni, gdy pacjent próbuje poruszyć innym zespołem mięśni. Na przykład, gdy ktoś mruga, a uzyskuje efekt w postaci uśmiechu czy innego grymasu. Botoks może poprawić symetrię twarzy oraz zmniejszyć przykurcze mięśni. Jest również skuteczny w przypadku powstawania na szyi linii pionowych w wyniku skurczów.

To nie wszystko. Botoks jest powszechnie stosowany w leczeniu nadpotliwości, ale okazuje się też wysoce skuteczny w normalizowaniu pracę mięśni, co może być wykorzystywane także w celu zmniejszenia i swędzenia.

Korzyści ze stosowania botoksu zaobserwowano w leczeniu egzemy dłoni oraz blokowaniu wydzielania potu, śliny i śluzu w przypadkach choroby Hailey'a-Hailey'a (rzadka rodzinna choroba pęcherzowa).

Toksyna botulinowa A ma również istotne zastosowanie w proktologii - jest najczęstszym leczeniem niechirurgicznym szczeliny odbytu (rany pojawiającej się, gdy pęka wewnętrzna warstwa odbytu).

Wreszcie botoks stosuje się w leczeniu zespołu bólu mięśniowo-powięziowego. Zastrzyki z botuliny w bolesne mięśnie szyi i ramion znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe. Pomagają również ograniczyć ilość i nasilenie ataków .

Na podstawie: ; ;

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy