Strona głównaZdrowieAktywność fizyczna sprawia, że seniorzy mają się lepiej

Aktywność fizyczna sprawia, że seniorzy mają się lepiej

Seniorzy często angażujący się w aktywność fizycznej i ograniczający czas pozostawania w pozycji siedzącej cechują się lepszym ogólnym stanem zdrowia fizycznego i psychicznego niż pozostali.
Aktywność fizyczna sprawia, że seniorzy mają się lepiej [fot. Iva Balk z Pixabay]
Im więcej ćwiczeń i mniej siedzenia, tym lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne seniorów, także tych, którzy zmagali się z .

W związku z szybko starzejącymi się populacjami i wieloma pacjentami, którzy mają za sobą walkę z rakiem, warto znaleźć strategie związane ze zdrowym starzeniem się i poprawą jakości życia seniorów po chorobach onkologicznych, mówią eksperci. Aktywność fizyczna wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. W nowym badaniu członkowie American Cancer Society przeanalizowali, jaki wpływ na kilkadziesiąt tysięcy uczestników miały ćwiczenia aerobowe i wzmacniające mięśnie, jak również czas spędzany w . Oceniono stan zdrowia fizycznego i psychicznego badanych.

Niezależnie od historii choroby nowotworowej, odkryto istotne różnice w zdrowiu psychicznym i fizycznym między najbardziej i najmniej aktywnymi oraz tymi, którzy najkrócej i najdłużej pozostawali w pozycji siedzącej. Najaktywniejsi i najbardziej ograniczający siedzenie seniorzy cechowali się najwyższą i dotyczyło to zarówno osób po nowotworach, jak i tych wolnych od tej choroby.

Eksperci zalecają, aby osoby dorosłe poświęcały na o umiarkowanej intensywności 150-300 minut tygodniowo lub 75-150 minut na aktywność o dużej intensywności. Ponadto radzą, aby ograniczać okresy pozostawania w pozycji siedzącej.
Odkrycia potwierdzają znaczenie większej ilości ruchu i krótszego siedzenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego, bez względu na wiek czy historię choroby nowotworowej. Jest to szczególnie istotne teraz, ponieważ wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy chorowali na raka, musi pozostać w domu, aby uniknąć narażenia na COVID-19, i może odczuwać osamotnienie czy przygnębienie. Prosty spacer lub inna aktywność, którą lubisz, może być dobra dla twojego ciała i umysłu - mówi dr Erika Rees-Punia, autorka badań.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy