Strona głównaZdrowie3 składniki, czyli z czego piecze się prawdziwy chleb

3 składniki, czyli z czego piecze się prawdziwy chleb

Czasami mniej znaczy więcej, a w tym przypadku także zdrowiej. Większość ludzi z rozrzewnieniem wspomina domowy, wiejski chleb. Jednak niewielu wie, że do prawdziwego i zdrowego wypieku, który długo się nie zepsuje potrzeba tylko 3 składników – wody, mąki i soli. W wielu polskich domach jest to podstawa kuchni, więc warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
3 składniki, czyli z czego piecze się prawdziwy chleb [Fot. fabiomax - Fotolia.com] Prawdziwy chleb jest świeży nawet tydzień

Istnieją pewne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy kupujemy bochenek chleba, gdyż może nam to pomóc nie tylko zachować zdrowie, ale także zaoszczędzić pieniądze. Przede wszystkim chleb należy obejrzeć i pamiętać, że ten dobry będzie ciężki, a także nieco mokry. Ponadto nie będzie się kruszył przy smarowaniu masłem, a jego świeżość pozostanie bez zarzutu aż do tygodnia od zakupu.

Wszystkim E powiedz nie

Po wstępnym obejrzeniu , warto także sprawdzać co jest napisane na etykietach i unikać sztucznych ukwaszaczy, i polepszaczy zawierających dodatki pochodzenia nienaturalnego, które kryją się pod symbolami E471, E472, i podobne. Tak samo podejrzenia powinien budzić chleb w foliowym worku o przedłużonym terminie do spożycia – konserwanty. Niezdrowa jest też mąka sojowa uznawana za „naturalny ulepszacz”, gdyż dzięki jej użyciu piekarz może dodać więcej wody do mąki i tym samym sztucznie zwiększyć wielkość bochenka. Pułapki czekają także na tych, którzy preferują , gdyż często do jego barwienia używa się karmelu lub innych barwnik nie dozwolonych do używania w pieczywie. Do produkcji prawdziwego chleba nie potrzeba nic więcej niż trzy podstawowe składniki – woda, mąka z których przygotowuje się zakwas i sól.

Czy da się jeszcze kupić prawdziwy chleb?

Rynek przesycony jest słabej jakości chlebem, który produkowany jest masowo i nie spełnia oczekiwań klientów. Wiadomo już jak wybrać dobry chleb, ale gdzie go szukać? Przede wszystkim warto kupować w sprawdzonych, lokalnych piekarniach, które są gwarantem wysokiej jakości usług oraz indywidualnego podejścia do klienta. Ważny, aby chleb wypiekany był na miejscu tego samego dnia, którego zostanie sprzedany, co stanowi gwarant wysokiej jakości.

Tagi: pieczywo, chleb

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X