Strona głównaZdrowieRecepta na długowieczność strona 2 / 2

Recepta na długowieczność

strona 2 / 2

Recepta na długowieczność
Fałdki

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ nie tylko na pracę serca, ale również na zdrowie całego organizmu i długość naszego życia. Nie każdy o tym wie, ale fałdki tłuszczu na brzuchu, tak znienawidzone przez kobiety, pojawiają się nawet przy prawidłowej wadze i często są one symptomem problemów zdrowotnych. Tłuszczyk na brzuszku może na przykład oznaczać zaburzenia metabolizmu lub układu krążenia. Lepiej więc trzymać rękę na pulsie (czy raczej brzuchu) i poświęcić trochę czasu na regularne ćwiczenie mięśni brzucha.

Bądź EKO


Bardzo ważne dla długości naszego życia jest oczywiście również otoczenie, w którym żyjemy. Im mniej skażone środowisko, tym lepiej. Jak pokazuje GUS w województwie pomorskim ludzie żyją średnio najdłużej. Wiąże się to między innymi z poziomem zanieczyszczenia powietrza. WHO wskazało Gdańsk, jako najczystsze pod tym względem miasto w naszym kraju. Dobrze jest nie tylko mieszkać w najczystszych zakątkach świata, ale również kupować jedzenie, które pochodzi z odpowiednich regionów. Dobrym pomysłem jest robienie zakupów na BioBazarkach, gdzie można dostać różne produkty wytwarzane ekologicznie: wędliny, warzywa, owoce czy miody. Nie zaszkodzi również czytanie etykiet znajdujących się na opakowaniach produktów. Ważną informacją jest na przykład poziom ekstraktu z owoców w produkcie. Dla syropów najlepiej, aby był on na poziomie minimum 60%, natomiast w przypadku dżemu truskawkowego wskazane proporcje to 40g owoców na 100g produktu.

Bo sen to zdrowie

Człowiek przesypia około 1/3 swojego życia i nie bez powodu. Sen pozwala nam odpocząć i zregenerować się po trudach dnia codziennego. Do życia jest nam po prostu niezbędny, a człowiek już po 2 nocy bez snu jest zmęczony, poirytowany, brakuje mu koncentracji, a nawet miewa halucynacje. Nocny odpoczynek jest również bardzo ważny ze względu na stan psychiczny. Podczas snu organizm wydziela mniej hormonów stresu, a mózg ma czas na przetworzenie emocji i złagodzenie nieprzyjemnych doznań czy wspomnień. Tym, którzy mają problemy z zaśnięciem zaleca się picie ciepłego mleka przed pójściem do łóżka lub melisy. Tymczasem naukowcy z Northumbria University donieśli, że osoby, które piją dziennie 2 szklanki soku lub nektaru z wiśni nie tylko śpią dłużej o niemal 40 minut, ale i lepiej. Dodatkowo wiśnie są bogatym źródłem witaminy C i karotenu oraz magnezu, wapnia i potasu, które wspomagają pracę serca.

Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać - stwierdził kiedyś amerykański reżyser Woody Allen. Na wypadek, gdyby jednak nie miał racji, radzimy dbać o swój organizm i prowadzić zdrowy styl życia.

Strony : 1 2
 

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy