Strona głównaZdrowieBabcine sposoby na powszechne dolegliwości strona 2 / 2

Babcine sposoby na powszechne dolegliwości

strona 2 / 2

Babcine sposoby na powszechne dolegliwości
Nagły ból głowy

Być może nie trzeba sięgać od razu po środek przeciwbólowy, warto bowiem pamiętać, że dolegliwość nierzadko stanowi po prostu pierwszy symptom . Aby tego uniknąć, należy dostarczać sobie średnio dwa litry płynów dziennie.

Ból gardła

W celu złagodzenia bólu, można rozcieńczyć trochę octu w szklance wody i wypłukać tym roztworem gardło. Kto nie znosi smaku octu, może użyć soku z cytryny, jednego z najlepszych naturalnych środków dezynfekujących.

Zaparcia

Warto pić co najmniej 2 litry wody dziennie plus szklankę ciepłej wody w godzinach porannych, tuż po przebudzeniu. powinna być bogata w błonnik, należy jeść więcej owoców i warzyw, pieczywa pełnoziarnistego, roślin strączkowych. Ponadto owoce należy jeść raczej nie na koniec posiłku, ale osobno, jako samodzielną przekąskę. Nie bez znaczenia jest też aktywność fizyczna, która łagodzi stres i tonizuje partie brzucha. Inne naturalne środki obejmują: syrop z fig w ilości 5 ml dziennie serwowany przed pójściem do łóżka lub 3 śliwki suszone także zjadane wieczorem.
Strony : 1 2
 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 17:09:26, 11-10-2014 ~gość: 89.70.67.xxx

    mi takie rady dawano na zapalenia pęcherza, aż w końcu trafiłam do lekarza. za długo to trwało. no i po leczeniu nie chcąc żeby te dolegliwości wróciły, dlatego biorę żurascin uro, bardzo mi pomaga. jak się okazuje, jego skład czyli żurawina, witamina c i pokrzywa dają sobie doskonale radę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy