Strona głównaZdrowieZiemniaki pozwalają schudnąć

Ziemniaki pozwalają schudnąć

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą stracić na wadze - tak powszechny produkt naszej diety, jak ziemniaki, mogą w tym istotnie pomóc.
Ziemniaki pozwalają schudnąć Wyciąg z o dużej zawartości polifenoli może pomóc uchronić się przed tyciem.

Według naukowców z McGill University w Toronto ekstrakt z ziemniaków może ograniczyć przyrost masy ciała w związku ze stosowaniem diety o wysokiej zawartości tłuszczu lub .

Uczeni byli tak zaskoczeni wynikami swoich badań, że powtarzali je, by upewnić się, że te rezultaty są prawdziwe.

W ramach badań uczeni przez 10 tygodni podawali myszom dietę, która była zaprojektowana tak, by przydawała dużo tłuszczu. Myszy zaczęły przybierać na wadze zyskując około 16 gramów. Jednak gryzonie, które jadły to samo jedzenie z ekstraktem z ziemniaka, zyskały znacznie mniej dodatkowej masy, tylko 7 gramów. Ekstrakt wydaje się być korzystny ze względu na wysokie stężenie , składnika zawartych w owocach i warzywach.

- Byliśmy zdziwieni wynikami. Sądziliśmy, że to nie może być prawda - właściwie, przeprowadziliśmy eksperyment ponownie używając ekstraktu otrzymanego z ziemniaków uprawianych w innym sezonie, aby mieć pewność co do rezultatów- mówi prof. Luis Agellon, współautor badania.

Uzyskane wyniki pozwalają mniemać, że ekstrakty z ziemniaków mogą pomóc w zapobieganiu i .

Ziemniaki są znane i popularne ze względu na zawartość węglowodanów, ale są także dobrym źródłem polifenoli. W słynnej francuskiej diecie uważanej za bardzo zdrową to ziemniaki - a nie czerwone wino - są głównym źródłem polifenoli. W Ameryce Północnej warzywa te plasują się na trzecim miejscu w rankingu zasobów polifenoli - i to przed popularnymi jagodami, wyjaśniają eksperci.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 13:48:20, 06-01-2015 katarzynka112

    Po 40-stce każdy kilogram w dół to cała masa wyrzeczeń i pracy nad sobą. To co kiedyś można było regulować dietą w tym wieku jest już niemożliwe. Trzeba sięgnąć po wspomagacze i suplementy bo inaczej łatwo się zniechęcimy do podejmowania prób i walki z otyłością. Pomógł mi w tej walce http://www.*********.pl/
  • 15:36:27, 06-01-2015 Arti

    Cytat:
    Po 40-stce każdy kilogram w dół to cała masa wyrzeczeń i pracy nad sobą. To co kiedyś można było regulować dietą w tym wieku jest już niemożliwe. Trzeba sięgnąć po wspomagacze i suplementy bo inaczej łatwo się zniechęcimy do podejmowania prób i walki z otyłością. Pomógł mi w tej walce http://www.*********.pl/

    odsłuchałam akurat dziś audycji w rdc ,,,na temat zdrowia i otyłości.
    Posiłki małe i 5x dziennie, ruch codzienny 5km oraz produkty jedzeniowe to droga do zmniejszania zdrowo wagi

    a ziemniaki a i owszem mają mało kalorii bez omasty, sosów czyli gołe i zdrowotnie działają.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć