Strona głównaZdrowieZdrowe zęby bez borowania - nowa bezbolesna metoda leczenia

Zdrowe zęby bez borowania - nowa bezbolesna metoda leczenia

Naukowcy z University of Leeds w Wielkiej Brytanii opracowali sposób leczenia próchnicy zębów, który odwraca szkody spowodowane przez kwasy i regeneruje tkankę zęba, a wszystko to bez borowania.
Zdrowe zęby bez borowania - nowa bezbolesna metoda leczenia Rozwój próchnicy zębów spowodowany przez proces zaczyna się od bakterii, które są zwykle obecne w jamie ustnej i mogą konwertować żywność, zwłaszcza cukry i skrobię w kwasy. Bakterie, kwasy, resztki jedzenia i ślina łączą się w ustach tworząc lepką substancję nazywaną płytką nazębną która przylega do zębów. Płytka nazębna zaczyna się budować natychmiast po spożyciu posiłku i jeśli nie dokładnie i regularnie usuwana, powoduje próchnicę.

Wraz z postępowaniem tego procesu mikroskopijne pory w zębach powiększają się. W efekcie uszkodzony ząb wymaga interwencji w postaci oczyszczenia przez borowanie i wypełnienia, aby zapobiec bólowi i rozwojowi choroby, która może zakończyć się ekstrakcją.

Myśl o borowaniu jednak to dostateczny powód dla wielu ludzi, by w nieskończoność odkładać wizytę u dentysty, co pogarsza stan uzębienia. Uczeni z Leeds wynaleźli substancję, która ma zmienić ten stan rzeczy. Ich preparat ma zastępować borowanie oczyszczając zęby i aktywizując proces odbudowy tkanki.

Na zaatakowane próchnicą zęby kilkorga pacjentów nałożono płyn z peptydem P11-4. Po nałożeniu na ząb płyn wypełnił mikropory rozszerzane przez płytkę nazębną, a następnie przekształcił się w żel, który stanowił rusztowanie przyciągające wapń i mineralnie regenerujące ząb od wewnątrz zapewniając naturalne leczenie bez bólu.

Testy nowej substancji trwają. Jeśli wypadną pomyślnie, nowa metoda bezbolesnego leczenia zębów będzie dostępna za około trzy lata.

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

JEDEN + PIĘĆ =

Komentarze

  • 11:18:43, 10-11-2017 ~gość: 188.114.87.xxx

    Minęło 6 lat... i nadal cisza. Miliardowe zyski ze stomatologii nie da się tak łatwo zatrzymać na tym świecie. Nadal będziemy cierpieć i leczyć się średniowiecznymi metodami wiercenia dłutem w kościach...jak tylko to generuje zysk innym.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X