Strona głównaZdrowieZatrzymanie akcji serca trudniejsze do przeżycia, gdy wydarza się nocą

Zatrzymanie akcji serca trudniejsze do przeżycia, gdy wydarza się nocą

Większe szanse na przeżycie zatrymania krążenia mają pacjenci doświadczający tego stanu w dzień niż ci, którzy doznają ataku w nocy.
Zatrzymanie akcji serca trudniejsze do przeżycia, gdy wydarza się nocą [Fot. radub85 - Fotolia.com] Szanse na przeżycie zatrzymania krążenia poza godzinami szczytu są niższe niż w przypadku wystąpienia dolegliwości w ciągu dnia. W przypadku zatrzymania akcji serca może nastąpić , jeśli nie otrzyma się bezzwłocznego odpowiedniego leczenia.

Z nowych badań wynika, że w przypadku , największe szanse na przeżcie mają osoby przebywające w szpitalu w standardowych godzinach pracy. Odkryto, że jeśli stan występuje w nocy lub w weekend, pacjenci mają niższe prawdopodobieństwo przeżycia.

Zatrzymanie akcji serca diagnozuje się, gdy serce nagle i niespodziewanie się zatrzymuje. Osoba doświadczająca tego stanu traci przytomność i przestaje oddychać. Serce albo całkowicie zatrzymuje się, albo jego rytm staje się bardzo zaburzony, co uniemożliwia skuteczne przepompowywanie krwi. Jeśli chodzi o , jest rozpoznawany, kiedy przepływ krwi do serca jest blokowany, na przykład przez skrzep wywołujący uszkodzenie mięśnia sercowego. W przypadku, gdy skrzep częściowo blokuje przepływ krwi w tętnicach serca, może powodować niedotlenienie mięśnia sercowego i skutkować niedokrwieniem, jeżeli zaś skrzep całkowicie zatrzymuje przepływ krwi, rozwija się zawał.

Jak uważają autorzy, badania mogą pomóc poprawić wskaźniki przeżycia w przypadku zatrzymania krążenia. Ich zdaniem, pomoże w tym lepsze i szybsze rozpoznawanie objawów oraz umiejętne postępowanie ratownicze.

O badaniach napisano w Journal of the American College of Cardiology.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy