Strona głównaZdrowieWypięty męski tyłek... na zdrowie: badaj prostatę

Wypięty męski tyłek... na zdrowie: badaj prostatę

Rusza kolejna kampania fundacji Rak’n’Roll. Najnowszy projekt Gadaj-Badaj to edukacyjna kampania społeczna, która bierze na warsztat "męską dupę” i w nieszablonowy sposób zachęca do regularnych badań w celu profilaktyki nowotworów prostaty. W ramach kampanii powstał m.in. spot reklamowy w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z udziałem Kingi Preiss, Magdaleny Popławskiej, Olgi Bołądź i Leszka Lichoty. Zaplanowano także kampanie prasową, internetową oraz akcje niestandardowe.
Kampania Gadaj-Badaj skierowana jest do mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na , a celem akcji jest przekonanie do wykonywania badań profilaktycznych. Rak prostaty jest drugim co do częstości występowania nowotworem u mężczyzn. Wykryty we wczesnym stadium może być skutecznie leczony. Jedynym sposobem zapobiegania i możliwością ewentualnego wczesnego wykrycia tego schorzenia jest profilaktyka - regularne, coroczne badanie per rectum i oznaczenie stężenia PSA we krwi, u mężczyzn po 40 roku życia. Obecnie coraz bardziej popularne i częściej organizowane są akcje, w czasie których badania te przeprowadzane są bezpłatnie, co pozwala skorzystać z nich praktycznie każdemu chętnemu mężczyźnie.

Film reklamowy Gadaj-Badaj, który promuje kampanię powstał we współpracy z ekipą marzeń: spot wyreżyserował Wojciech Smarzowski, zdjęcia wykonał Piotr Sobociński, a wystąpili w nim znani aktorzy: Kinga Preiss, Olga Bołądź, Magdalena Popławska oraz Leszek Lichota. Oprócz spotu i kampanii prasowej fundacja chce dotrzeć do odbiorców każdą możliwą drogą. Przygotowane zostały także projekty graficzne w różnych wersjach: „Kto nie wypina tego wina”, „Aby żyć, czasem wystarczy się schylić”, „Rozmawiasz z kumplami o dupach? Pogadaj o swojej.”. Dostępne będą m.in. naklejki czy plakaty z hasłami promującymi badanie, zaplanowano także zaskakujące akcje niestandardowe w przestrzeni publicznej. Dostępna jest również strona internetowa, na której można znaleźć podstawowe informacje o problemie.

Fundacja zachęca do badania, ale także do publicznego otwarcia tematu raka i przełamania . Mężczyźni bowiem nie tylko się nie badają, ale nadal niechętnie o tym mówią.

Przeczytaj także


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Prostata - przerost prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Przerost prostaty to choroba często występująca u mężczyzn w wieku dojrzałym. Problemy z prostatą dotyczą około połowy mężczyzn powyżej 50-go roku życia i ponad 70 procent panów, którzy ukończyli 60 lat. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć