Strona głównaZdrowieWyciąg z liści drzewa oliwnego - lek na nadciśnienie i cholesterol

Wyciąg z liści drzewa oliwnego - lek na nadciśnienie i cholesterol

Zażywanie wyciągu z drzewa oliwnego (olea europaea) może zmniejszyć poziom cholesterolu oraz zniwelować zbyt wysokie ciśnienie.
Leczniczych właściwości preparatu dowiedziono przeprowadzając badania na bliźniętach, aby wyeliminować możliwość zaistnienia różnorodnych czynników powodujących określony status quo, w tym szczególnie czynników genetycznych.

Nadciśnienie jest jednym z najczęściej występujących czynników zwiększających ryzyko chorób, spowodowane jest głównie współczesnym stylem życia. Zniwelowanie wysokiego ciśnienia więc stanowi wyzwanie dla wielu ludzi.

Najpierw przeprowadzono badania na szczurach, okazało się, że wyciąg z liści drzewa oliwnego redukuje u nich nadciśnienie. Testy na ludziach potwierdziły skuteczność preparatu dla naszego gatunku. Uczestniczącym w testach bliźniętom, po podzieleniu na dwie grupy, podawano bądź placebo, bądź kapsułki zawierające 500 do 1000 miligramów ekstraktu z drzewa oliwnego. Przez osiem tygodni badacze kontrolowali ciśnienie partycypantów. U tych, którzy zażywali pigułki z wyciągiem z drzewa oliwnego, zanotowano znaczne obniżenie ciśnienia krwi.

Wyniki badań opublikowano w najnowszym wydaniu „Phytotherapy Research”. Wspomniany preparat, obok działania niwelującego nadciśnienie, jest skuteczny przy innych chorobach serca, a także dolegliwościach związanych z krążeniem. Ponadto, wzmacnia mikroorganizmy naturalnej flory jelitowej i jest skuteczny w zapobieganiu wrzodom żołądka i wspomaga ich leczenie.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 10:28:16, 25-11-2012 ~gość: 80.238.108.xxx

    Jesli chodzi o samo działanie liścia oliwnego to mozecie poczytac na temat jego właściwości miedzy innymi tutaj http://www.lepszylek.pl/czytelnia/artykul/730,lisc-oliwny-dzialanie-przeciwgrzybicze-i-przeciwnowotworowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X