Strona głównaZdrowieWapń - w jakich produktach go szukać

Wapń - w jakich produktach go szukać

Wapń jest najważniejszym składnikiem odżywczym potrzebnym dla zdrowia kości. Poza tym jest również niezbędny dla zachowania funkcji mięśni i nerwów oraz uwalniania hormonów i enzymów potrzebnych w całym organizmie. Sprawdź, w jakich produktach znajduje się wapń, by móc wzbogacić o nie swoją dietę.
Ponad 99 proc. w ciele gromadzi się w kościach i zębach, a 1 proc. znajduje się w we krwi, mięśniach i płynie wewnątrzkomórkowym. Jeśli jego ilość jest niedostateczna, organizm czerpie pierwiastek z kości, co je osłabia, prowadzi do utraty ich masy oraz i złamań.

Mleko

© claraveritas - Fotolia.com

Mleko krowie jest chyba najbardziej znanym źródłem wapnia. 250 ml szklanki pełnotłustego mleka zawiera 292 mg wapnia. Odtłuszczone oferuje jeszcze większe ilości tego pierwiastka.

Poza tym mleko jest również bogate w witaminy D i K oraz i , które zwiększają absorpcję wapnia.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 20:03:41, 16-06-2015 maluna

  Przestańcie wypisywać te bzdury na temat walorów zdrowotnych mleka krowiego!
  Jest zdrowe wyłącznie dla cielaków!
  http://dziecisawazne.pl/10-powodow-d...rto-pic-mleka/

  http://interia360.pl/moim-zdaniem/ar...-szkodzi,56956

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kobiety.net.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • EWST.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X