Strona głównaZdrowieUsłysz świat - ogólnopolski miesiąc walki z niedosłuchem

Usłysz świat - ogólnopolski miesiąc walki z niedosłuchem

Wrzesień to I Ogólnopolski Miesiąc Walki z Niedosłuchem realizowany w ramach kampanii społecznej „Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków”. Szacuje się, że w Polsce nawet 6 milionów osób może mieć różne problemy ze słuchem, a niemal milion powinno nosić aparaty słuchowe. Z niedosłuchem boryka się co piąty mieszkaniec Ziemi mający 55 lat, co czwarty 65 – latek i co trzecia osoba mająca więcej niż 75 lat.
Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że bagatelizowanie problemu niedosłuchu niesie za sobą nieodwracalne skutki.
Hasło „Usłyszeć świat” jest kierowane do wszystkich grup społecznych: osób starszych, u których postępujący ubytek słuchu ma najczęściej podłoże fizjologiczne, osób powyżej 30 roku życia posiadających małe dzieci i młodzieży, która często naraża się na wystąpienie problemów ze słuchem korzystając z głęboko wciśniętych słuchawek i słuchając zbyt głośnej muzyki.

Zbyt głośno ustawiasz radio lub telewizor? Prosisz rozmówcę o powtórzenie pytania? Gorzej słyszysz w ulicznym hałasie, gwarze kawiarni? Unikasz rozmów, bo wstydzisz przyznać się, że niedosłyszysz? Czujesz się zmęczony lub poirytowany po dłuższej konwersacji? Hałasy w tle przeszkadzają Ci, gdy rozmawiasz z innymi ludźmi? Rozmowa telefoniczna sprawia ci trudność? Ktoś bliski sugerował, że możesz mieć problem ze słyszeniem?

Zdaniem specjalistów jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to znaczy, że należy już pomyśleć o skontrolowaniu własnego słuchu.

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X