Strona głównaZdrowieTych sześć produktów powoduje wzdęcia

Tych sześć produktów powoduje wzdęcia

Jeśli wraz z upływem dnia masz wrażenie, że twój brzuch „pęcznieje", najprawdopodobniej winna jest temu twoja dieta. Określone produkty wywołują nieprzyjemne uczucie wzdęcia i zauważalną zmianę figury w okolicach talii. Przejrzyj listę artykułów, które mogą odpowiadać za tę dolegliwość.
są wynikiem kumulowania się nadmiernej ilości gazów w jelitach. Istnieje wiele możliwych przyczyn tego problemu - od połknięcia powietrza, poprzez przejadanie się, zaparcia, zmiany hormonalne, (IBS), przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim, po zażywanie niektórych leków i żołądkowo-przełykowy. Co więcej, wzdęcia brzucha mogą być również spowodowane poważniejszymi chorobami, takimi jak , choroba Crohna i rak okrężnicy. Jeżeli dolegliwość jest częsta, należy zasięgnąć porady lekarza.

Do najczęstszych przyczyn wzdęć należy jednak sposób odżywiania się. Jedzenie, które zwykle jest odpowiedzialne za dolegliwość to:

Smażone i tłuste dania

© ld1976 - Fotolia.com

Smażony kurczak, frytki, hamburgery, a także pączki mogą powodować wzdęcia, ponieważ żołądek potrzebuje więcej czasu na rozbicie tłuszczu i jego właściwe trawienie. W efekcie przedłużający się proces obróbki jedzenia skutkuje intensyfikacją powstawania gazów.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Przeczytaj także


Celiaklia - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Celiakia to najpoważniejsza nietolerancja pokarmowa - określa się ją też jako chorobę trzewną. Choroba ta nie jest alergią, z której można się wyleczyć - jest bowiem wywoływana specyficzną odpowiedzią autoimmunologiczną na produkty zawierające gluten. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 12:21:28, 24-09-2019 kordianka

    Ale czasami trudno sobie odmówić słodyczy, czy pieczonego kurczaka na niedzielnym obiedzie. Wszystko bowiem jest dla ludzi, tylko w rozsądnych ilościach, a jedzenie to jedna z największych przyjemności. A na wzdęcia najlepsze Kebene https://kebene.pl czyli mix węgla aktywnego z symetykonem. Tak więc można zjeść kawał ciasta i nie mieć wzdęć
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć