Strona głównaZdrowieTych siedem wskazówek pomoże ci rzucić palenie

Tych siedem wskazówek pomoże ci rzucić palenie

Walczysz z nałogiem palenia papierosów? Zobacz, czego unikać i co robić, by sobie pomóc w rzuceniu palenia.
Tych siedem wskazówek pomoże ci rzucić palenie
 1. Przede wszystkim trzeba unikać produktów, które kojarzą się z paleniem, czy - jak uważają niektórzy - przy nich papierosy lepiej „smakują". Warto zatem trzymać się z dala od alkoholu i napojów z kofeiną. Także czerwone mięso „sprzyja" chęci sięgnięcia po .
 2. Zorganizuj sferę wolną od palenia. Pozbądź się rzeczy, które ułatwiają zapalenie papierosy czy przypominają o tym. Wyrzuć zatem popielniczki, zapalniczki i zapałki.
 3. Ćwicz. osłabia objawy i pozwala skoncentrować się na niż palenie. Treningi poprawiają samopoczucie i sprawiają, że z większą niechęcią myśli się o zaprzepaszczeniu prozdrowotnych efektów swoich wysiłków.
 4. Jedz warzywa i owoce. Zawierają duże ilości błonnika, dzięki czemu dają uczucie sytości i pomagają ograniczyć chęć zapalenia papierosa. Poza tym warzywa, owoce i produkty nabiałowe sprawiają, że papierosy gorzej „smakują".
 5. Medytuj. Jak wynika z badań, uważności aktywizuje te obszary w mózgu, które są odpowiedzialne za samokontrolę, a więc wzmacnia naszą wolę niepalenia.
 6. Unikaj miejsc przyjaznych palaczom. Jakkolwiek w restauracjach i pubach palenie jest zabronione, niektóre mają jednak palarnie, a poza tym ci, którzy tkwią w szponach nałogu, chętnie wychodzą na zewnątrz, by dostarczyć sobie pożądanej dawki nikotyny. Przez kilka pierwszych tygodni unikaj więc miejsc i sytuacji, które kojarzą się z paleniem.
 7. Znajdź kompana do wspólnej walki. Badania wykazały, że większe szanse na sukces mają, ci którzy podejmują jakieś wyzwania z kimś, kto ma podobny cel. Będziecie się wzajemnie wspierać i motywować, co ułatwi opieranie się nałogowi.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • EWST.pl
 • Umierać po ludzku
 • Kosciol.pl
 • Kobiety.net.pl
 • Oferty pracy