Strona głównaZdrowieTych objawów nigdy nie ingoruj. Mogą być śmiertelne

Tych objawów nigdy nie ingoruj. Mogą być śmiertelne

Ponieważ ciało co rusz sprawia nam jakieś kłopoty, wraz z upływem czasu nauczyliśmy się lekceważyć rozmaite dolegliwości. Mamy nadzieję, że ból, dyskomfort czy inne objawy samoistnie znikną... Żadnych symptomów nie należy ignorować, ale tych wymienionych poniżej to już w żadnym razie - mogą być śmiertelne.
Tych objawów nigdy nie ingoruj. Mogą być śmiertelne Warto wiedzieć, jakie objawy mogą wskazywać na sytuację potencjalnie zagrażającą życiu. Na te reaguj natychmiast.

Nagły ból w klatce piersiowej

Silny ból lub uczucie ciężkości czy ucisku w klatce piersiowej może być początkiem . W takim przypadku trzeba niezwłocznie poszukać profesjonalnej pomocy, szczególnie jeśli towarzyszący ból promieniuje do ramienia, a także odczuwa się dusznościi i występuje pocenie się.

Duszność

Nagłe duszności mogą być oznaką zatorowości płucnej, czyli zakrzepów krwi w płucach, co wymaga interwencji medycznej. Poza tym taki symptom może swiadczyć o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli, astmie, czy też . Wszystkie choroby muszą być leczone niezwłocznie.

Nagłe ograniczenie zdolności poznawczych

Jeśli doświadcza się nagłych problemów z myśleniem i niezrozumiałych znaczących zmian osobowości, może to oznaczać obecność lub krwawienie w mózgu, czyli . Konieczna jest wtedy natychmiastowa terapia, trzeba bezzwłocznie udać się po profesjonalną pomoc. Im szybsze jest leczenie, tym wyższe są szanse na ograniczenie uszkodzeń wywoływanych przez udar.

Wysoka, utrzymująca się gorączka

Gorączka oznacza, że organizm walczy z jakąś infekcją. Jeśli jest jednak bardzo wysoka i jej poziom nie jest chwilowy, ale utrzymuje się przez dłuższy czas, konieczne jest uzyskanie pomocy lekarskiej. Uporczywie wysoka temperatura ciała może oznaczać zapalenie tkanki łącznej (choroba bakteryjna, która może skutkować bardzo poważnymi powikłaniami) i zakażenie nerek lub dróg moczowych.

Nagły intensywny ból głowy

są dość częste, a ich przyczyny bardzo różne. Jeśli jednak dyskomfort jest nagły i bardzo silny, może oznaczać pęknięcie , co może skutkować rozlewem krwi do przestrzeni wokół mózgu (krwotokiem podpajęczynówkowym). Taka sytuacja zagraża życiu, oznacza 50-procentowe ryzyko zgonu.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy