Strona głównaZdrowieTe 4 sytuacje mogą zniszczyć twoją dietę - szczególnie na nie uważaj

Te 4 sytuacje mogą zniszczyć twoją dietę - szczególnie na nie uważaj

Nie jest łatwo trzymać się ustalonej diety, gdy wokół tyle pokus. Sklepowe półki uginają się od słodyczy, kuszą wystawy cukierni i krzykliwe reklamy restauracji. Poza tym w pewnych sytuacjach szczególnie trudno jest trzymać się ustalonego jadłospisu - zobacz, kiedy trzeba wykazać się silną wolą, by nie zniweczyć wysiłków odchudzania.
Kilkugodzinne zakupy
fot. Alexandr Vorobev - Fotolia.com
Przed państwowymi czy religijnymi świętami szturmujemy galerie i supermarkety, a żeby kupić, to czego naprawdę chcemy (i w dobrej cenie) przemierzamy dziesiątki sklepów. Nic dziwnego więc, że sprawunki męczą i wywołują wilczy apetyt, a wtedy chętnie sięgamy po coś, co szybko zaspokoi , więc zapominamy o dietetycznych postanowieniach, a na wyciągnięcię ręki są zwykle niezdrowe . Poza tym restauracyjne części w sklepach zazwyczaj oferują , na co się godzimy, nie chcąc dłużej poszukiwać czegoś do jedzenia.
 
Strony : 1 2 3 4

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy