Strona głównaZdrowieŚwiatło leczy depresję

Światło leczy depresję

Fakt, iż pogorszenie nastroju i uczucie bezsilności najczęściej pojawiają się jesienią i zimą, w dużym stopniu związany jest z brakiem światła.
Światło leczy depresję [© joda - Fotolia.com] Promienie słoneczne mają duży wpływ na nasze samopoczucie, podwyższają one poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Wpływają także na wydzielanie melatoniny.

Zbyt niski poziom serotoniny powoduje, że stajemy się apatyczni i przemęczeni, aby walczyć z sezonową depresją warto chwytać każdy promień słońca. Nawet krótki spacer może korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Przebywając w domu lub pracy odsłaniaj okna, zapalaj także jasne światło. Możesz też raz na jakiś czas wybrać się do solarium, taka potężna dawka promieniowania z pewnością poprawi Ci nastrój.

Osobom zmęczonym ponurą aurą z pomocą przychodzą także salony kosmetyczne oraz gabinety medycyny naturalnej. Wiele z nich ma w swej ofercie fototerapię, czyli leczenie światłem.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy