Strona głównaZdrowieStarsi mężczyźni, którzy ćwiczą, rzadziej mają zaburzenia erekcji

Starsi mężczyźni, którzy ćwiczą, rzadziej mają zaburzenia erekcji

Mężczyźni, którzy są bardziej aktywni fizycznie, cechują się lepszymi funkcjami seksualnymi.
Starsi mężczyźni, którzy ćwiczą, rzadziej mają zaburzenia erekcji [© Monkey Business - Fotolia.com] Uczeni z Cedars-Sinai Samuel Oschin Comprehensive Cancer Institute w Los Angeles zbadali poziom ćwiczeń i funkcji seksualnych u 295 zdrowych mężczyzn.

Średni wiek mężczyzn wynosił 62 lata i wszyscy cechowali się lub . Mniej więcej jedna trzecia miała lub doświadczyła bólu w klatce piersiowej, bądź zawału serca. Około trzy czwarte stanowili obecni lub byli palacze.

Naukowcy poprosili uczestników o podanie informacji, jak często i intensywnie ćwiczą, a także jakie rodzaje podejmują. Na podstawie tych danych dokonano miary MET (metabolic equivalent of the task) - ekwiwalentu metabolicznego, czyli miary wysiłku fizycznego liczonej na podstawie stopnia zużycia tlenu. Za prowadzenie siedzącego trybu życia uznano wynik MET na poziomie trzech lub mniej godzin / tydzień. Bardzo aktywni byli natomiast ci z MET co najmniej 18 godzin / tydzień.

Najczęściej mężczyźni prowadzili , małą aktywność wykazywało 44 proc. uczestników, a 26 procent badanych było bardzo aktywnych.

Uczeni zapytali także o uczestników koncentrując się na ich zdolności do uzyskania erekcji i osiągania orgazmu, a także jakości i częstotliwości wzwodów.

Mężczyźni oceniali swoją funkcjonalność przyznając w większości pytań od 1 do 5 punktów, przy czym wyższe liczby oznaczały więcej satysfakcji. Suma mogła się wahać od 0 do 100.

Panowie, którzy częściej ćwiczyli, mieli również lepsze funkcje seksualne. Ich sprawność i zadowolenie z życia intymnego była o wiele wyższa (średnio 77 punktów) niż panów prowadzących siedzący tryb życia (średnio 33 punkty).

Wyniki badań opublikowano w Journal of Sexual Medicine.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy