Strona głównaZdrowieSkuteczny sposób na ból pleców - joga

Skuteczny sposób na ból pleców - joga

Uprawiaj jogę, dzięki temu osłabisz ból pleców i odzyskasz swobodę ruchu.
Skuteczny sposób na ból pleców - joga [©  jd-photodesign - Fotolia.com] Uczeni z University of Maryland School of Medicine mówią, że praktykowanie , która łączy wysiłek fizyczny, kontrolę oddechu i , może być bardzo pomocne osobom cierpiącym na przewlekłe .

Po przeanalizowaniu 12 różnych badań z udziałem ponad tysiaca osób, uczeni odkryli, że joga łagodzi dolegliwości bólowe u osób doświadczających bólu pleców. Skonfrontowano efekty uprawiania jogi ze skutkami braku aktywności fizycznej, otrzymania instrukcji dotyczących sposobu walki z bólem oraz fizykoterapii.

Okazało się, że praktykowanie jogi przez 3-6 miesięcy znacznie zmniejszyło umiarkowany ból i pozwoliło odzyskać sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Efekty były podobne tych uzyskanych dzięki innym regularnym ćwiczeniom fizycznym.

Badacze wskazują, że joga nie tylko skutecznie osłabia ból, ale i wiąże się z nikłą ilością efektów ubocznych, inaczej niz w przypadku niektórych klasycznych ćwiczeń fizycznych. Dzięki jodze ogranicza się ryzyko kontuzji i można zyskać dodatkowe korzyści w postaci zdolności do głębokiego .

Poza bólem pleców, joga może łagodzić także ból związany z , sprzyja obniżeniu ciśnienia, zmniejsza dolegliwości związane z , osłabia ryzyko , a także pomaga przywrócić równowagę psychiczną.

Joga to system łączący ćwiczenia rozciągające i oczyszczające ciało oraz medytację. Może ją ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku.

Wyniki badań przedstawiono w czasopiśmie Cochrane Library.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X